Evropski matematični kenguru

deanna  

član od: 12.2.2008

sporočila: 49

tema odprta - 11. mar 2009 12:24 | ogledi: 12.937 | odgovori: 48

Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo pfd zbirke nalog iz tekmovanja Mednarodni matematični Kenguru ?

hvala

pozdravček,

deanna

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 7:54

Ravno te dni se doma ukvarjamo s temi nalogami. Naši otroci so jih dobili v šoli. Bi pa tukaj vprašala , če mogoče katera ve, ali res otroci v 6. in 7. razredu rešujejo popolnoma iste naloge. Moja dva sta namreč domov prinesla popolnoma enake naloge za vajo. Se pa pridružujem Deannejini prošnji za dodatne naloge. Brihta

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. mar 2009 8:05

Ja, po 2 in 2 razreda imata vedno enake naloge (6. in 7. enake ter potem tudi 8., 9.). Vendar pa se ocenjuje vsaka generacija posebej. Torej čeprav bi bilo 10 učencev 6. razreda boljših od najboljšega v 7., bi bil tisti iz 7. še vedno na vrhu lestvice. Upam, da je razumljivo napisano. Kar pa se nalog tiče, mislim da so dosegljive na internetu, a jih je potrebno plačati. Lahko pa stopite v knjižnico in si sposodite knjižice "Tekmujmo za vegova priznanja". So super, v njih so zbrane vse dosedanje naloge in rešitve. Somaya

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

12. mar 2009 8:05

Naši otroci pa ne dobijo nikakršnih vaj pred testom Kenduruja.....zato sem jim jaz kupila knjigo, ki jo izdaja DMFA. kruhy

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. mar 2009 8:11

Menda res pišeta vsaj po dva razreda skupaj enake naloge, kar je seveda popolnoma nefer do tistih v nižjem razredu, ker razen najbolj brihtnih seveda pogorijo. Vsaj pri nas je tako. Najbrž ima to kaj opraviti z "evropskostjo" cele zadeve. Sva imeli ravno s hčero (četrti razred) doma težave, ker je rekla da ona na to tekmovanje ne bo šla, ker itak ni obvezno in da njej ne gre tako dobro pri matematiki. Potem sem imela kratko predavanje o vedoželjnosti, trudu, učenju zase..."a pogled njen mi povedal je vse". Potem sem ji grdo starševsko ukazala da mora it pisat in da naj se kar lepo potrudi, ker drugače bi šla zadeva spet mimo, ker je mala pač prvakinja v hvatanju krivin in izogibanju obveznosti. Čeprav pri meni izgovor, da ni dovolj dobra ne pali, ker sem mnenja da tudi trud nekaj šteje, čeprav potem nisi ravno bleščeč. Na pa sem zašla.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. mar 2009 8:14

Aha sem prebrala Somayino razlago.. recimo da je tudi prav. Zanima pa me, koliko ste starši seznanjeni z vsebino tekmovanja, ker mi nismo prav nič - po dopisih zgoraj pa vidim, da se doma pripravljate, veste kdaj se piše.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. mar 2009 8:34

Pri Vegovem tekmovanju gre bolj kot ne za logiko. In tega se ne da naučiti. Sicer nimam otrok, a sem sama vedno tekmovala in tudi precej dosegla. A po drugi strani mi je šlo neprimerljivo slabše na tekmovanjih iz zgodovine, angleščine in podobnih... Tako da, tinca, saj je prav da se otrok potrudi in da vse od sebe. A če se v nečem ne počuti dobro, in mu slabe uvrstitve samo nižajo samozavest, naj raje več energije vloži v drug predmet. Kot sem rekla, gre bolj za razgledanost in nadarjenost na nekem področju. Mogoče pa se najde kje drugje, le kaj bi bilo če bi bili vsi v vsem odlični? Somaya

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 8:38

Ja našim so rekli, da se piše v četrtek 19.3. mislim da peto šolsko uru. No za uro nise čisto prepričana. Meni pa ni jasno, zakaj bi bil tisti učenec iz sedmega razreda na vrhu lestvice, če bi bilo 10 učencev iz 6. boljših od njega. Brihta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. mar 2009 8:43

Naloge na Evropskem matematičnem kenguruju so take vrste, da nimajo kakšne neposredne povezave s snovjo, ki se obravnava pri pouku. je tudi ne morejo imeti, šoslki sistemi v evropskih državah so pač zelo, zelo raznoliki. Gre bolj za način razmišljanja, reševanje logičnih nalog,... Torej niso mlajši prav nič prikrajšani, saj tako ali tako tekmujejo v svoji kategoriji. Konec koncev razlika v enem letu starosti tako nič kaj veliko ne pomeni. V istem oddelku so lahko učenci/dijaki, ki so več kot leto in pol narazen.....

Tukaj najdete še kaj: http://www.dmfa.si/kenguru/index.html

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 12. mar 2009 08:44:42

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. mar 2009 8:45

Iz vsake generacije se najboljših nekaj (nevem točno koliko, 3, 5, ...) uvrsti naprej na regijsko tekmovanje. Sepravi je za nekoga vseeno, kakšne rezultate so dosegali mlajši in starejši od njega, pa čeprav so imeli identične naloge. Če je bil on najboljši v svoji generaciji, gre naprej. To sem hotela povedat s tistim primerom... Somaya

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

12. mar 2009 8:48

Tudi mi nismo seznanjeni Tinca, jaz sama pogledam na spletno stran od DMFA in vem, kdaj bo tekmovanje. Včeraj sem moje doma vprašala, če vejo, da je drugi teden matematično tekmovanje in valda ni imela nobena pojma Da ne govorimo o kakšnih pripravah!! Na internetu pa ne najdem nobenih nalog, razen plačljivih! kruhy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti