Evropski matematični kenguru

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

12. mar 2009 10:44

Moja hči je bila najmlajša v razredu (rojena februarja) in je bila vseskozi odlična s samimi peticami, tako, da iz izkušnje vem, da eno leto gor ali dol... Pa se ni posebej trudila. Barbra

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. mar 2009 10:45

Petice, štirice, pol leta gor ali dol... to nima veze s tem tekmovanjem. Vsak, ki se ga je kdaj udeležil, bo to vedel. Somaya

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

12. mar 2009 10:50

Brihta a veš da v takih primerih starše vprašajo kaj želijo narediti? Jaz sem šla ravno zaradi tega leto kasneje v šolo, čeprav so pedagogi menili da sem dovolj zrela, so mi starši omogočili eno leto več igranja...sem pa imela določene sošolke mlajše od mene 1 leto pa tudi kaj več pa več kot toliko razlik ni bilo. No razen to, da sem vsako leto zmagovala kenguruja, tudi regionalnega sem bolje opravila, tudi od višjih razredov, to pa zato ker sem več naredila od ostalih v prostem času, ker mi je bilo to tekmovanje zares všeč. ycrna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. mar 2009 10:56

tudi mi tekmujemo in smo dobili čisto vse potrebne podatke na dom ,podpisati pa smo morali izjavo,da se strinjamo z udeležbo in pogoji in dobili smo tudi že navodila in geslo,kje dobimo rezultate tekmovanja za vaje smo dobili pole iz prejšnjih let tekmovanja pomagamo si tudi z Učiteljska.net tekmujejo pa učenci ,ki obiskujejo dodatni pouk matematike anaeva

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 10:57

Oglasila sem se zato, ker je bilo rečeno, da leta niso pomembna. Menim, da je zelo pomembno ali cilj otrok doseže z levo roko ali z trudom. Res ne gre za biti najboljši, ampak za biti toliko dober, da dosežeš svoj cilj in tudi zato na kakšen način ta cilj dosežeš. In zato zopet pravim, da bo Lojzek svoj cilj dosegel na lažji način kot Janezek. In zato se sprašujem : ali res leta niso pomembna ? Brihta

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 11:03

Bom raje nehala, ker ne bomo prišle skupaj :) sem še vedno mnenja, da je pomembna otrkova BRIHTNOST in ne leta, zato se je povsem odveč obešati na ta izgovor. To so kot izgovori: naš pa nima lepih ocen, ker ga učiteljica ne mara, pa ker je krivičen sistem, pa ker res daje pretežke teste itd.. Ne ciljam na nikor tu gor- da ne bo nesporazuma, vendar poznam veliko staršev, kaerih otroci nikoli niso vzrok za neuspehe, vendar neke zunanje sile- kar je po mojem mnenju popolnoma zgrešeno. Verjamem pa, da ima vsak svoje mnenje o tem.. sa_ sha

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 11:05

Ne , Ycrna, to pa ni vedno tako. Pred šestimi leti je bil letnik oveznik. Se pravi Rojeni od 1.1.1997 do 31.12.1997 so bili obvezniki in pika, razen, če so bili vmes kakšni zdravstveni problemi. Klicala sem celo na ministrstvo in dobila odgovor, da je po novem to tako. Vem pa, da je sedaj že drugače in da se starši res lahko odločijo, ali bodo svojega otroka vpisali ali ne. Brihta

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 11:31

Sa_sha, si se pa kar precej hudo naglas obesila na brihtnost. Zakaj že? Če sem pa vedno poudarjela, da je fora v tem, da tudi če imata oba enake pogoje in nadarjenost mora mlajši več vložit. Tukaj ne gre za izgovore, ki jih naštevaš in za katere ti dam popolnoma prav, da so res zgolj izgovori. In tudi dejstvo, da je nekdo mlajši, od drugega, je res lahko samo izgovor. Vendar navedla sem primer, zgolj hipotetično (Janezek = Lojzek po sposobnosti in Lojzek>Janezek po starosti ). No kakor koli že. Bodimo strpni. Saj se nič ne jezim, samo malo smešno se mi zdi, ko ljudje tako hitro začnejo povzdigovati glas ko govorijo o brihtnosti. Pa ravno ko odgovarjajo meni. Zakaj že? Brihta

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 11:37

Tak k ti, sm izrazla mnenje..nisem pa hotla dvigovat prahu, niti ni bil moj namen dajat občutka, da se jezim..zakaj že? Sva pač različnega mnenja... Ja brihtnost je dar in če ga znašfino izkoristit, je res super.. Izpostavila sem pa ga zato, ker sem mnenja,da če je otrok brihten, niso pomembna leta, ker snov osvoji hitreje kot ostali. Ne razumem zakaj bi mlajši mogu vložit več truda (sploh ko govorimo o razliki par mesecev), če je nadarjen je nadarjen...tu leta ne igrajo vloge.. sa_ sha

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

12. mar 2009 11:46

No sasha kle pa mal mim sekaš. Po tvoje lahko moja izjemno brihtna desetletnica rešuje test za 8. razred. Ker je pač brihtna. In nadarjena. DDD Po tvoje bi itak bilo najboljše, če bi kar vsi od 1. do 9. razreda reševali enake teste. Ma ti si genij, ni kaj.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti