Evropski matematični kenguru

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 9:02

Tole pa ravno ne drži, da razlika v enem letu starosti tako ali tako nič kaj veliko ne pomeni. Otrok, ki je v razredu, najmljajši se mora SIGURNO za svoj uspeh mnogo bolj potruditi, kot oni starejši. Ali si lahko predstavljate, da je oni starejši že hodil, ko je oni mlajši komaj na svet pokukal. In ne drži, da razlika v letih ni pomembna. Za kenguruja, če je sistem ocenjevanja tak kot pravite recimo, da je pravično. Ampak razlika v letih je pa že v samem razredu in mislim da je kar pomembno ali je otrok rojen decembra alijanuarja. Brihta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2009 9:12

Tinca, jaz te podpiram. Naj se princesa lepo udeleži tekmovanja. Saj ne tekmuje za nagrade, temveč za to, da vidi kaj zmore (razen izogibanja). Če pa tale moralna ne bo prijela, ji reči, da inteligenten punce dobimo boljše tipe in se boljše oblačimo Vaju lepo pozdravlja kolekcionarka vegastih priznanj Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. mar 2009 9:24

Brihta je napisal/a:
Tole pa ravno ne drži, da razlika v enem letu starosti tako ali tako nič kaj veliko ne pomeni. Otrok, ki je v razredu, najmljajši se mora SIGURNO za svoj uspeh mnogo bolj potruditi, kot oni starejši. Ali si lahko predstavljate, da je oni starejši že hodil, ko je oni mlajši komaj na svet pokukal. In ne drži, da razlika v letih ni pomembna. Za kenguruja, če je sistem ocenjevanja tak kot pravite recimo, da je pravično. Ampak razlika v letih je pa že v samem razredu in mislim da je kar pomembno ali je otrok rojen decembra alijanuarja. Brihta

Brihta, primerjati troka pri enem ali 12 letih pač ne gre. Ne govorim na pamet, verjemi. Nekdo je lahko čustveno, socialno in konec koncev tudi telesno dosti bolj odrasel, zrel, kot drugi, čeprav je prvi morda dve leti mlajši. Vsaj od kakega 10. leta naprej je to še kako res.

Nikakor ni nujno, da se mora mlajši za uspeh bolj potruditi kot starejš, te reči gredoo praviloma precej drugače. Nekaterim se za nekaj sploh ni treba truditi (in take je treba spodbujati, da delajo zahtevnejše stvari), drugi se bo za sitoreč moral še kako truditi.

Konec koncev je tole mednarodni projekt, ki ga gotovo ni zasnoval nekdo, ki nima pojma o učencih/dijakih, o njihovih sposobnostih, značilnostih,....

 

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

12. mar 2009 9:27

Pri nas so pa uciteljice dolocile, kdo bo pisal kenguruja. Tako bodo sli samo trije najboljsi matematicarji razreda. Ti bodo pisali nalogo v zbornici. Ostali pa bodo tisto uro imeli reden pouk. Tako bo nasa starejsa sla na tekmovanje in pisala nalogo za 6. razred (ceprav je v 5. - Italija pac), nasa ta mala pa bo ostala pri pouku; "itak tega ne zmore", pravijo uciteljice. ribica

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

12. mar 2009 9:33

Pri nas smo se sami odločali, ali bomo sodelovali na določenem tekmovanju ali ne, včasih pa so nam učitelji kar ukazali, da se moramo udeležiti tekmovanja. Priprav za tekmovanje na šolskem nivoju ni bilo, pozneje pa smo se dobivali in reševali naloge približno dvakrat tedensko. Margot

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 9:40

Tudi sama sem se udeleževala Vegovih tekmovanj, ampak ne ker bi starši tako hoteli, temveč izključno iz lastne želje. Ker sem bila med boljšimi v matematiki, mi je bilo logično, da se tega tekmovanja vsako leto tudi udeležim. Dosegla sem vedno lepo rezultate,ki pa jih sigurno ne bi,če bi bila to le starševska želja in bi me starša silila naj tekmujem. Zato menim,če si otrok res ne želi tekmovati, ga n silite,ker ni "haska"..Vsaj jst bi dobila odpor do takšnih stvari. Mogoče je pa boljši na drugem področju in bo tam dosegal lepe rezultate. Kar otrok potrebuje je le vzpodbuda in občutek,da mu starši stojijo ob strani...Vsekako pa vsem otročkom želim lepe rezultate ;) sa_ sha

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 9:45

Ja Rimljanka saj sem napisala, da je za Kenguruja to pravično, glede na način ocenjevanja. Ampak hočem poudariti, da je vseeno pomembno ali je otrok v razredu najmlajši ali najstarejši. In nisem imela namena primerjati starosi enega leta z 12. leti, le to sem hotela poudariti, da ima otrok, ki se je rodil januarja za eno leto prednost pred otrokom, ki se je rodil decembra in sta oba v istem razredu. In pa tudi to, da bi ta isti otrok, ki je v razredu najmlajši se pravi rojen decembra imel mnogo več možnosti za doseganje največjih ciljev, če bi bil rojen drugo leto januarja se pravi samo nekaj dni kasneje in bi bil tako posledično v enem razredu nižje, se pravi bi bil v tem primeru najstarejši v razredu. In zato še vedno menim, da razlika v letih, včasih celo v mesecih in dnevih je pomembna. Ti otroci so lahko uspešni, lahko celo najuspešnejši v svojem razredu ( preverjeno in iz lastnih izkušenj vem ), vendar poudarjam, da morajo za svoj uspeh mnogo več narediti. seveda je to lahko tudi pozitivno, saj pridobijo več delavnih navad, vendar dejstvo ostaja:leta so pomembna. No, res pa nimam namena in tudi nisem hotela povedati, da je projekt zasnoval nekdo, ki o tem nima pojma in ga sprejemam takega kot je , celo veseli me, da so naloge take kot so, ker prisilijo k logičnemu razmišljanju. Brihta

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 9:56

Se popolnoma strinjam z Rimljanko, saj meseci ne igrajo tolikšne vloge. Nekateri so bolj odprte glave in ne potrebujejo dosti, da stvar obvladajo, spet drugi so pridni in enake uspehe dosegajo zgolj s tem, da v isto snov vložijo ogromno truda, in ostali, ki niso ne eno, ne drugo ali pa nimajo vzpodbude s strani staršev in ne dosežejo tega, kar bi lahko. Zato menim, da tukaj par mesecev ne igra nikakršne vloge. Tudi tisti, ki je rojen decembra je zrel za ta razred, ki ga obiskuje, kar bo pa dosegel pa odvisno od zgoraj napisanega in ne od tega, katerega meseca je rojen. Sicer pa Brihta- pomembno je, da je otrok uspešen, da dosega dobre rezultate in da dosežesvoj optimum kajne? Ne vem čemu primerjati otroka z ostalimi sošolci (da mora biti NAJUSPEŠNEJŠI v razredu)... Moja logika... sa_ sha

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 10:14

Primer : Janezek rojen 20.dec.1997= 6. razred Lojzek rojen 6. jan 1998 = 5 razred Razlika med njima po starosti je zgolj 16 dni Razlika po razredih pa en razred. Ali ni logično, če predpostavimo, da sta oba enako sposobna, da bo imel Lojzek gladko petico, Janezek pa prigarano petico ? Mar res ni pomembna razlika v letih ? Ali celo v dnevih ? Res je da ni pametno primerjati in se pehati samo za ocene, ampak za vpis v srednjo šolo je pa pomembno ali bomo seštevali trojke ali štirice ali petice. In moja logika je, da bo v primeru seštevanja petic rezultat večji. Brihta

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 10:36

No ravno o tem govorim...otrok lahko vseeno dobiva petice in bo tako sprejet na željeno srednjo šolo..Pravim ti, da ni pomembno ali je boljši od sošolca (v srednji šoli ga nihče ne bo vprašal ali je bil najboljši v razredu, enako velja na faksu). Vsekakor so zelo pomebne ocene,ki jih otrok zbere v šolskem letu, ni pa pomembno to,da je NAJBOLJŠI ali boljši od tega in onega... Petice pa je vsekakor sposoben dosegati tako otrok rojen januarja, kot otrok, ki se je rodil decembra.. sa_ sha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti