Dekoracija mize

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

8. jan 2009 22:16

lepo ste nas nasmejali, hehehehe.... regica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

9. jan 2009 6:09

tulka, previdna bodi, tule gor obstaja ezoj, obstaja tudi ežoj.......da  ni res kaj podlage za tvoj sum....................

Mene pa malo skrbi. En dober prijatelj mi je podaril ono knjigo o ustvarjalnem neredu...................(ja, poxima, tisto, ki so hotela nje naslov prebrati)...... naj zdaj začnem sumiti, da ni tako zelo ali, da je še bolj zelo dober prijatelj? Prosim vaša cenjena menja, še posebej eksperta ežoja .

(tole ni smetenje teme, samo skrbim za neprekinjeno dobro voljo mamice03) rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 09. jan 2009 06:10:17

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2009 8:55

Rimljanka, nekako tako gre, da človek pri podarjanju daril blazno veliko pove o sebi in v bistvu je frend s tisto knjigo veliko povedal o sebi. Ti ga zdaj samo vprašaj, kdaj je začel hoditi z ežojem v Trst po knjige, kolikokrat to naredita in ga lepo poduči, da nima smisla zanikati, ker itak že vse veš....)))) Vendelina jr.

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. jan 2009 9:02

Bolj ko tole berem, manj razumem. Kaj hudiča ima pri Ežojevi razmetani in zasvinjani mizi Trst ? Malo več jasnosti prosim ker sicer je pa celotno gledno zadeva fajn. Motijo me le nejasni detajli predvsem zaradi tega, ker ne znam definirati moje nerazumevanje - ali mi manjkajo infomacije ali pa se vse skupaj odvija na višjem intelektualnem nivoju, ki ga moji senzorji enostavno ne zaznajo. Bom hvaležen za pojsnilo. LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2009 9:12

Hedonist, sonči, malo kasneje si se vključil v tole kuhalnično komjuniti, ker je pred tvojo vključitvijo ežoj razlagal, kje kupuje knjige in kako se ceneje dvignejo v Trstu, če jih kupuješ čez tega in tega spletnega prodajalca. In ker imamo ladies fotografski spomin za vse, kar je kdajkoli kdorkoli rekel, smo seveda ob ustreznem trenutku tudi tole ven privlekle...... Hope this helps. Aja, bi te še prosila za naslednje: imaš tam stavek......predvsem zaradi tega, ker ne znam definirati moje nerazumevanje...... Poglej, pravilno bi se glasilo: ne znam definirati svojega nerazumevanja. Skratka, v duhu petih minut za boljši jezik, malo ponovi uporabo povratno-svojlinih zaimkov in povratno-osebnih zaimkov. In prosim (na to sem pa RES občutljiva), v slovenščini zanikamo tako, da predmet postavimo v drugi sklon (v konkretnem primeru bi moral postaviti nerazumevanje v drugi sklon). Zanikanje s predmetom v rodilniku je ena od delikates našega lepega jezika in se mi zdi škoda, da ljudje tega ne znajo uporabljati. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. jan 2009 09:12:40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2009 9:53

Ej Vendy dušo, tale prvi odstavek ( saj veš, o fotografskem spominu ), si moram zapomnit, na to večkrat pozabim, pol sem presenečen.

Glede drugega odstavka: sem ti hvaležan, da si do mene prizanesljiva glede jezika, saj veš: slovenščine se nisem nikoli učil v šoli.

 

ežoj

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

9. jan 2009 10:10

Ja VendelinaJr, se zavedam svoje šlamparije , žal mi je da sem tak, še posebej,ker je pisanje dobršen del mojega vsakdanjega služenja kruha. Žal. Ampak tam se bolj trudim, pa tudi še kdo kaj pogleda kaj napišem , tule pa je vse bolj svobodno. Sej tudi ti s svojo pidži angleščino nisi ravno v ponos slovenščini ampak že veš kaj delaš. Mnogo lažje je korigirati druge kot sebe to je jasno. Pa da ne boš mislila, da sem ti zameril tvojo pripombo ampak prav bi bilo, da bi tudi ti skrbela za čist jezik. Ni prav da se vtikaš v vsakega sama pa pišeš neumnosti zasmetene z angleščino. Ne zameri, tako je pač to. Sicer pa vedno in povsod trdim, da so tvoji posti vsebinsko daleč pred našimi in da jih je pravi užitek brati. Dobra si, ni kaj. Lepo se imej in lp. hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2009 10:19

hedonist,

saj Vendelina ne rabi advokata, vsaj v jeziku ne, vendar mislim, da tokrat nimaš prav. Pri njenem pisanju se lepo loči kje uporablja angleščino ( posebej piđin ), pri tebi je vendarle šlo za stavek, ki naj bi bil v čisti slovenščini, čeprav je na forumih izražanje manj formalno. Pa drugače, mislim, da s opozarjanjem ( seveda tolerantnim ) ni nič narobe, če je opozorjeni to vedel, ni mu treba bit užaljen, lahko pove, da to va ali pa tudi ne.

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. jan 2009 10:20

hedonist je napisal/a:
Ja VendelinaJr, se zavedam svoje šlamparije , žal mi je da sem tak, še posebej,ker je pisanje dobršen del mojega vsakdanjega služenja kruha. Žal. Ampak tam se bolj trudim, pa tudi še kdo kaj pogleda kaj napišem , tule pa je vse bolj svobodno. Sej tudi ti s svojo pidži angleščino nisi ravno v ponos slovenščini ampak že veš kaj delaš. Mnogo lažje je korigirati druge kot sebe to je jasno. Pa da ne boš mislila, da sem ti zameril tvojo pripombo ampak prav bi bilo, da bi tudi ti skrbela za čist jezik. Ni prav da se vtikaš v vsakega sama pa pišeš neumnosti zasmetene z angleščino. Ne zameri, tako je pač to. Sicer pa vedno in povsod trdim, da so tvoji posti vsebinsko daleč pred našimi in da jih je pravi užitek brati. Dobra si, ni kaj. Lepo se imej in lp. hedonist
(ROTFL... zaradi vsebine gornjega teksta, ki jo lahko povzamem z "danas smo ponešto neodlučni... pa možda i nismo"...:))))))))))))))) lp, proxima

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. jan 2009 10:46

Ežoj, Vendelina res ne rabi advokata (dvomim, da bi ga pustila do besede), bi pa rabila nekoga, ki bi ji razložil, kje je na tipkovnici opuščaj (apostrof- za tiste, ki slovar tujk poznajo bolje kot SSKJ). Angleščino (tisto pravilno) vztrajno smeti s ponavljaji oz. zgornjimi dvojnimi navednicami. Pa kaj češ. Full cool.

LP, V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti