Dvonadstropna torta

ZdenkaG  

član od: 27.1.2003

sporočila: 33

tema odprta - 27. jan 2003 15:06 | ogledi: 4.233 | odgovori: 9

Rada bi naredila dvonadstropno torto, pa prosim za kak enostaven recept. Nekje sem slišala, da naj bi bila spodnja torta doboš (ker je bolj trda), a se mi zdi grozno komplicirana. Mi lahko kdo pomaga z izkušnjami, receptom, .... ?

lp, Zdenka

ZdenkaG

MindFever  

član od: 16.2.2006

sporočila: 1

2. apr 2006 4:56

Moja mati jo naredi F A N T A S T I C N O ... do take tocke da sem jo zmeraj polovico pojedel v roku 2-3 dni! (sicer pa nisem fanatik na sladke reci,ker me zelo hitro nasitijo) hmm,sele sedaj opazam da ste to pisali pred 3mi leti ... smola pac ;) Ce vas sevedno zanima kak nasvet glede tega, lahko zaprosim mojo mati da kaksno besedno/nasvet natipka tukaj. Lep pozdrav, t.g. MindFever

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

2. apr 2006 19:42

Živijo. Jaz bi bila pa izredno vesela, če bi lahko "naštimal" svojo mamo, da nam zaupa recept. Kar nekako čutim, da mora biti res super... P.S. - nisi edini, ki te je zaneslo med arhiv. Sama sem že nekaj kupovala po malih oglasih iz leta 2004:))) Pozdravček. ssilva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. apr 2006 22:07

Bom jaz prilepila recept za sicer trinadstropno torto. Loni je že prispevala tudi sliko, in iz izkušenj lahko pove, da je torta kompaktna, da se torej kljub trem nadstropjem ne posede, in se tudi pri dveh ne bi, pa še sočna je (to zdaj lahko potrdiva že dve). Slikica je na enem izmed forumov, naslov mislim da je pod naslovom torta mamamia. Je pa recept star okoli 20 let, iz nekdanje revije za ženske Svijet je. Namesto za tri nadstropja količino testa razdelimo za dve nadstropji. Za testo: pet jajc, šest žlič močne kave, dve žlici kakava, malo pomarančnega likerja ali svežega pomarančnega soka (1,d jedilne žlice), 3,5 dl sladkorja, 3,5 dl moke, 2,5 čajne žličke pecilnega praška; za krem: štiri jajca, 14 dag sladkorja, 14 dag čokolade; šest dl sladke smetane, štiri žlicesladkorja v prahu, dva vanilijeva sladkorja; 25 dag jedilne čokolade in dve žlici mleka za preliv Za testi steparumejake s sladkorjem, dodaš kavo, kakav,liker, moko inpecilni prašek (to dvoje prej skupaj preseješ), na koncu pa še sneg iz bejakov. Testo spečeš v treh različno velkh modlih (po receptu je 26, 19 in 13 cm, a jaz sem elala drugače, ker nisem imela takih posod). Pečeš na 170 do 180 stopinjah, kot biskvit, tam nekje okoli 20 do 30 minut. za kremo stepeš nad paro jajca, naribano čokolado in sladkor, ko je krema hladna, dodaj dobro stepeno maslo. Vsako plast torte prerežeš in premažeš s kremo, na rkemo daj tanko last sladke smetane. Nekaj kreme prihraniš, da lahko vsa tri nadstropja zlepiš, nekaj smetane pustiš za okras. Ko je torta zložena, jo prelješ s čokoladnim prelivom,najbolje da zliješ po gornjem nadstropju in naj čokolada potem lepo teče navzdol. Mamamia mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

3. apr 2006 9:00

Mamamia, mislim, da v receptu manjka količina masla, ki ga stepenega dodaš čokoladni kremi. Pri količinah za testo pa mi tudi ni jasno, ali je biskvit iz 5 jajc mišljen za vsa tri nadstropja. Po pameti bi rekla, da je ena masa za spodnje nadstropje, ena pa za zgornji dve. teta torta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. apr 2006 10:08

Masa je za vsa tri nadstropja, preverjeno tudi strani Loni, ki jo je nedavno delala, na sliki pa se vidi, kako je torta izpadla. Pri maslu pa res manjka količina, gre za 15 dag masla. sicer pa se morda oglasi še sama Loni in pove svoje ugotovitve pri delanju te torte. je pa res, da se zdaj prijemam za glavo, ko vidim, kako površno sem prepisovala recept. Ja, prsti hitrejši od pameti...Mamamia mamamia

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

3. apr 2006 10:21

Ima kdo link do slikice te torte? sara

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

3. apr 2006 19:11

Mi lahko kdo pove, kako naj režem tako visoko torto?? Kako jo režete vi? Sicer delam dvonadstropno tudi sama, ampak pri rezanju pa se mi zatakne...."pa ne taki veliki kos...lahko na pol..." Tenx LP Bojana Bojanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. apr 2006 20:47

Mi smo to torto začeli rezat na vrhu. Lepo počasi, z ostrim nožem, pa je šlo. Tisti, ki so hoteli tanjši kos,so pa čakali, da smo prišli do spodnje plošče...komplikatorji so vedno zadnji...Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti