" ženske naj delajo dlje"

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. okt 2008 15:25

dokler ne bo kot v ameriki je vse lepo in prav..tam dela 50 ur tedensko nosečnica, ostali pa tudi 70.. vanjatajnsek policisti imajo skrajšano delovno dobo, prav tako cariniki :) ycrna

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. okt 2008 15:41

ycrna je napisal/a:
vanjatajnsek policisti imajo skrajšano delovno dobo, prav tako cariniki :) ycrna
Nič več! Začetnica

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 555

8. okt 2008 15:52

Tegale vrlega mladeniča prav rade volje povabim za en teden delat z mano za ušivo plačo sedem dni na teden pa bomo videli.No ker je moški nebom prav nič kolegialna in bo imel za zrihtat same ta težke oskrbovance.Potem pa ga vprašam naslednje kdo bo koga zjutraj uredil a me njih ali oni nas saj bomo vrjetno me isto uboge kot naši oskrbovanci.Hja je vrjetno velika razlika sedet udobno v poslanski klopi ali pa težko fizično delat. chappy

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. okt 2008 15:55

začetnica pri nas ja :) ravno zdaj v kratkem gre bivši sodelavec mojega očeta (policaj) v penzijo pri svojih 50. Moj oče je šel pri 48. Je pa odvisno od dela ki ga opravlja. ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 08. okt 2008 15:56:43

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. okt 2008 15:56

"vanjatajnsek policisti imajo skrajšano delovno dobo, prav tako cariniki :)" Hja, draga moja, to je bilo pa še v zlatih časih, pa še to samo za policiste. Carina, mimogrede, danes praznuje slovenska carina 17. obletnico obstoja, pa nikoli ! lp, vanjatajnsek

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. okt 2008 15:58

kakšnih zlatih časih? pod titom? haha ne ne, zdaj zdaj se to dogaja :) v mojih časih. ycrna

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. okt 2008 16:00

Ja, ampak benificirana leta so si pa zaslužili v "zlatih časih", sedaj pa so redno oddelali razliko in tako še vedno hodijo "predčasno" v pokoj. In potem jim je dolg čas in postanejo privatniki - prevozniki, varnostniki,.... lp, vanjatajnsek

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. okt 2008 16:01

Do leta 1998 se je 12 mesecev policistove delovne dobe štelo kot 16 mesecev pokojninske dobe, kar je pomenilo, da se je lahko prej upokojil kot navadni smrtniki. Zgoraj omenjenega leta pa se je zakon spremenil in policiste izenačil z drugimi javnimi uslužbenci. Vendar se bodo policisti, ki so na dan, ko je zakon stopil v veljavo, imeli 20 let delovne dobe, vseeno še lahko odšli v pokoj že pri 48 letih. Evoga, tak je to. ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

8. okt 2008 16:03

vanjatanjsek se kako jim ni dolgcas :) vsaj tistim, ki jih poznam jaz. ycrna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. okt 2008 16:06

Anamarija1, ne vidim, kako bi lahko iz mojega prispevka na prvi strani tega topica, jaz prišla do zaključka, da si ti razvjena? Preberi še enkrat. Moj zapis je šel predvsem v to smer, da bi morali imeti pri nas takšen vrednostni sistem, ki bi po kolektivih razporejal ljudi tako, da bi tisti, z daljšo delovno dobo bolj usmerjevalno in svetovalno delali, skratka take stvari, kjer je treba imeti modrost in izkušnje, mlajši rod bi pa imel take zadolžitve, kjer je treba več energije. Ampak tu sta ključni besedi "vrednostni sistem". To, da človek ceni modrost starejših in ga veseli energija mlajših, spada v eno bazično omiko. Zdaj pa se lahko čisto vsak vpraša, kako sam tozadevno stoji, oziroma, koliko je taka omika doma v njegovem okolju. Ker ta omika je osnova za tisto, čemur pravimo medgeneracijska solidarnost. In, kot je na prejšnji strani omenila Cila, veliko je takih, ki bi za 4 ure z veseljem delali tudi z malo več svečkami na tortah, ne bi pa tega počeli 8 ur na dan. Bi pa ob tem rada povedala povzela misel ene zelo živahne upokojenke, ki še ves čas nekaj počne honorarno in se ji sploh dogaja (ampak njej se je vedno). Pravi, da taka voljo, kot jo ima človek v času aktivnega delovanja, se potem nadaljuje tudi v času upokojitve. Izjema je samo, če nastopijo zdravstvene težave, ki zmanjšajo kvaliteto življenja upokojecev. Ampak je rekla gospa, da naj nekdo, ki z gnusom in muko hodi v službo, nikar ne misli, da bo potem, ko ne bo več hodil v službo, kaj bistveno boljše. Da ta gnus ostane v človeku tudi potem, ko bi moral službeni gnus izginiti. Zdaj, jaz samo prodajam točno to, kar sem dobila. Od živahne 79 let stare gospe. Ki je rekla, da se itak staraš do 70 leta, potem se pa ta proces ustavi... Ampak si mislim, da ona že ve kaj govori. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti