Vožnja v krožiščih

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

7. feb 2008 9:08

Men se pa zdijo križišča prav elegantna rešitev za odvečno gužvo. Na cesti je pa itak treba bit zmeraj bolj pazljiv na druge okoli sebe. Človk ne more verjet kaj vse se vozi po cesti. ally

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. feb 2008 9:14

Ja, meni je vse kjer je več kot 5 že "tu mač". Pa saj veš, da sem se malo hecala, rimljanka, v zgornjem tekstu. Jelenckova

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

7. feb 2008 9:27

Meni pa je krožišče super zadeva! Če bi vsi znali voziti, bi bila pa še boljša. Pa ni važno za kako veliko krožišče gre...dobro, na tri in štiri pasovnih res še nisem vozila. Me pa grozno moti, ampak res gorzno moti, pa sem dokaj strpen voznik, da folk NE DA ŽMIGAVCA OZ. SMERNEGA KAZALCA!!! To pa norim in bom v kratkem sigurno kaj storila proti temu. Naj se dragi policisti postavijo ob krožišče in ustavijo vsakogar ki ne da žmigavca, in ga nagradijo z enormno veliko kaznijo v denarju seveda, da se bo folk naučil manir...saj to je bistvo krožišč, da promet tekoče počasi poteka...ne pa da se brezveze ustavljamo, ker čakamo kam bo zavil voznik v krožišču...hello...če je treba dati smernik za vsako zavijanje na "normalni" cesti, zakaj za vraga ga ne uporabljate še v krožišču..moj svet bi bil tako malo lepši... Majuscka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. feb 2008 9:28

Krožna križišča so res dobra rešitev marsikje, ponekod pa bi  čisto lahko shajali brez njih,  še posebej, če so premajhna.

Včasih se mi kakšen starejši voznik prav zasmili, ker ne ve ne kod ne kam. Lahko bi naredili kakšen spot o pravilih vožnje v kk  in to prikazali pred poročili, da bi se ljudje seznanili.

 

 Sigurno bi tako izobraževanje naletelo na bolj plodna tla kot pa tiste objave, koliko je nesreč  in smrtnih žrtev zaradi alkohola. To nam je znano vsem od prvega do zadnjega voznika in nevoznika, tisti, ki pijani vozijo bojo ravno tako sedli alkoholizirani za volan.

 

 

Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 07. feb 2008 13:28:01

Majuscka  

član od: 23.12.2005

sporočila: 162

7. feb 2008 9:33

Dobra ideja Liljana. Jaz pa bom zadevo pospešila oz. predstavila tudi tako, da jo bom objavila v lokalnem časopisu....pri nas ravno poteka gradnja enega krožišča, in bo to ravno sovpadalo s to temo.... Majuscka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

7. feb 2008 9:43

Glede na to kok nesreč je ravno v krožiščih bi morali pomoje pol slovenije še enkrat poslati v avtošolo. Pa tud ne zastopim ljudi, ki ne znajo vozit, pa se rinejo ko nori in ogrožajo druge in sebe. Da bi si pa plačali 2 uri v avtošoli, da bi se naučili vozit po krožiščih, pa ni govora, bi ponos preveč trpel. S fantom sva se že večkrat skoraj zabila na tomačevskem krožišču ravno zaradi norcev, ki ne vejo kako se menja pasove, ki iz zunanjega pasa šibajo lepo naprej, čeprav je jasno označeno da se gre lahko iz tistega pasa samo dol iz krožišča in zaradi takih, ki se v zadnjem hipu spomnejo, da je to njihov izvoz in iz notranjega pasa zavijajo ven (da bi pa še en krog odpeljali, pa ni govora). Aja, pa kar je bilo pa še najhuje, kar sem doživela: 2 sta se zabila z avtom na vstopu v krožišče in tam stala, ter telefonirala. Avta sta bila zagotovo v voznem stanju, saj ni bilo videti niti praske, da o gneči, ki se je naredila zaradi njiju ne govorim. Zaradi vsega tega se krožišč (še posebej tomačevskega) izogibam. Ne zaradi tega, ker ne bi znala vozit po njih, ampak zaradi drugih, ki ne znajo vozit po njih. Urša

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. feb 2008 9:49

Zelo dobra rešitev in mi ne dela težav! kobra 1 [deteljica]

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

7. feb 2008 9:54

Ko prebiram te vrstice opažam, da le nisem tako malenkostna in res ljudje ne znajo vozit v krožiščih....pa aroganca brez smerokaza joj....... mišika

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

7. feb 2008 10:48

ja res ke škoda, da marskikdo ne zna vozit v krožišču, krona so seveda tisti, ki vozijo v kontra smer. Hudi so tudi tisti, ki v krožišču uporabljajo levi smerokaz. Pa saj je ja vse tako enostavno. Ko greš dol, daš desni žmigavc, preden vstopiš nimaš prednosti, ko pa voziš po krožišču imaš prednost pred tistim, ki so vklaplja v krožišče. Res ne vem, kaj je tu zapletenega. lp alenka alenka5

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. feb 2008 11:02

alenka, čist se strinjam s teboj, ( tudi jaz ) res ne vem, kaj je tu zapletenega, pravilo je čist enostavno: preden vstopiš v krožišče, zamižiš in vpelješ v krožišče, drugi bojo že pazili .

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti