Voluharji

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 11. jul 2007 22:50 | ogledi: 17.038 | odgovori: 85

ma zanima me če ma kera izkušnje kako se znebit voluharjev zelo učinkovito , ker pšri nas so se tako zaredili da tudi kake pasti ne pomagajo uglavnem zellllloooo jim diši naš krompirček korenček in podobno .....vsaka ideja dobrodošla

http://www4.slikomat.com/07/0606/150620yx1n.jpg

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jul 2007 6:42

no, če se že spoznate ( tisti, ki bo odgovoril ), povejte tudi meni: kakšna je razlika med voluharjem in miško, oziroma ali je voluhar in poljska miš ista žival. Pa, če že veste, povejte kaj je na priloženi sliki ( s hamletovsko dilemo: iti ali ostati ):

 

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

12. jul 2007 8:02

No, voluhar tole ni, ežoj. Kaj več ti napišem pozneje (če me katera ne prehiti), zdaj grem na rimljanka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. jul 2007 8:11

Menda proti voluharjem pomaga tulbagija, neka čebulnica, ki se po novem dobi v naših vrtnarijah. Odganjajo jih tudi mlečki (Euphorbia sp.), cesarski tulipani in narcise. Sicer pa mogoče pomaga tudi kakšna kanja, postovka, lesna sova ali kakšna druga ujeda... Ali pa mačka. Po moje je na zgornji sliki miška, voluharica ima daljši gobček (vsaj kar sem do zdaj videla jaz na mojem vrtu). Mladičke voluharjev jedo tudi krti. Kozmeja

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

12. jul 2007 8:58

t-baby,  mi imamo zelo učinkovito sredstvo proti voluharjem, krtom in mišim. To je naš maček Mico, ki se ne ustavi niti pred eno tako žvalco. Včasih leži in čaka tudi po več ur, dokler mu ne uspe. emily

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

12. jul 2007 9:27

Ežoj na tvoji sliki je miška.Od voluharja jo ločiš po tem,da ima voluhar bolj gost kožuh,z daljšimi dlakami,rep ima neprimerno močneje poraščen,oči ima mnogo manjše in pomaknjene bolj proti temenu glave,ušesa ima nasajena precej nižje,telo je bolj čokato.Za takšno velikost,kot je na sliki,bi moral voluhar biti še mladiček,le ti pa še ne pohajajo po trati in se v past ne ulovijo. ati zlati

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jul 2007 9:31

meni je tale fotka scary Vendelina jr.

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

12. jul 2007 9:47

V letih, odkar imam vrt, so tudi našega večkrat obiskali voluharji. V bran sem uporabila številne zadeve, kakor je pač kdo svetoval in moram reči, da je bilo dokaj učinkovito: - okrog in okrog vrta sem zasadila bob - ta mu menda zelo smrdi; - posejala sem kapucinke - teh baje tudi ne mara; - v njegove rove sem nataknila prazne odprte steklenice,in sicer tako, da se je lahko v vrat ujel veter. Zvok, ki je pri tem nastajal, ga baje preplaši; - kjer sem opazila luknje v zemlji, sem vanje nastavila žvečilni gumi Orbit z okusom jabolka. Ta mu menda diši in ga poje. T-baby, želim ti uspešen pregon! rdecapesa

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

12. jul 2007 10:19

mi smo v hoferju kupili zadevo, ki se nafila preko sonca in potem oddaja zvok. In deluje, kajti okoli parcele imamo škarpe in sedaj so povsod okoli luknje ker najbrž vn bežijo. Tako da imamo mir. Narcise pa pri nas ne delujejo, ker jih je začel jesti Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jul 2007 10:39

Ežoj, ti si mi pa pravi "športni mišič" (prirejeno od "ribič"). A loviš miške samo za šport in jih potem spuščaš nazaj v naravo . Moram reči, da si mnogo bolj prizanesljiv od mene. Ko sem se morala odločati med mišmi in peteršiljem, so kratko potegnile miši. Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti