Kaj kuhate na morju?

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

9. jul 2007 0:24

Ti bogca, kolk ste tega napisale o kuhanju na dopustu. Kakor de ste na dopustu doma in greste samo občasno domov na dopust.

Saj tudi jaz kej skuham, vgendar tako kot je napisala mamamija. Skoraj nič ne tovorim s sabo, razen kamp opremo (poljska kuhinja ji jaz pravim) in nekaj začimb. Jedilnik je po načelu kar trenutno tisti dan najdem na tržnici ali pa v trgovini. Prednost dajem hrani, ki je od tam, kjer sem na dopustu. Predvsem ne kompliciram.

Matjaž

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

9. jul 2007 8:37

Ja, sterkuš, če imaš majhne ali sploh otroke, potem je vse drugače s kuhanjem, pa tudi če so odrasli je vse odvisno od tega, kaj kdo je. Ko so bili naši manjši, se je tudi več kuhalo. Sedaj pa greva itak na dopust sama z možem, tako, da so stvari okrog hrane poenostavljene na razne solate, sadje in kaj na hitro zraven.    emily

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jul 2007 12:02

Mi smo se pa zmenili s kolegi, da gremo na pozno kosilo okoli 6h. In sem rekla, no, bomo prej kaj lahkega pojedli. Potem sem možu predlagala zelenjavno juho in pečen krompir. On pa žalostno: "A mesa pa ne bo nič?" Pa sem še piščančje zrezke spekla. Tako da je na koncu bilo pravo kosilo. Jaz bi preživela ob "paradajz solati", vendar se moram prilagajati. Sem si pa potem res nabavila pizza pekač in je res super. Atina

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

9. jul 2007 22:46

no ker se počasi odpravljamo na morje, mi je ta tema zelo prav prišla, in ker vidim, da vas zelo veliko uporablja pekač za pico na morju, sem ga seveda mogla iti kupit tudi sama, ga bom v naslednjih dneh sprobala in bom potem videla kako se obnese. drugače pa tudi sama rada doma napišem si nekakšne jedilnike, ki pa ponavadi potem kr odstopajo od tega kar napišem, saj me na morju potem premamijo ribe in morski sadeži, tako da verjetno letos ne bom več prakticirala s tem. brkn83

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

10. jul 2007 13:32

Iz kulinarične Slovenije, pa tudi iz HR linkov si natisnem ribje recepte, zvežem skupaj, opremim z naslovom, npr morje 2007, potem pa to tudi udejanim. Zgodnji obisk ribarnice, pa obvezna kava na "placu" je tudi za triletnega otroka DOGODEK, ki se ga bo spominjal in komaj čakal morje 2007. Tudi če imaš majhne otroke, ni nič drugače s kuhanjem, jedli bodo pač tisto, kar je skuhano. LP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

10. jul 2007 13:52

 

Ali Kuharica na plavom valu, ki že čaka na morju, pa ni treba doma spenjat...

Res, na Hrvaškem so izdali nekaj knjižic z recepti, ki jih v raznih radijskih oddajah dajejo bralci. Kaj vse ti domačini skupaj spravijo že iz ene skuše, kaj šele iz škampov, morskih polžev, ježev ali drugih rib....

Brez števila idej in namigov, pa kombinacij rib z zelišči, da nam še na pamet ne pridejo...

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti