Barve

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

11. maj 2007 9:38

Pozdravljeni! Sama sem si nabavljala jedilne barva najprej v eni pekarni....potem pa mi je zaloga pošla in sem se odpravila lepo zopet v pekarnico in mi pek reče, da sedaj pa res ni problem dobiti barve, saj jih imajo v vsaki trgovini (bilo je okoli Velike noči), tudi oni uporabljajo kot "jedilne" barva, enostavno barve za jajca. Tako, da smetano barvam kar z barvami za jajce že kar nekaj let....Zmešam pa najprej malo barve z čisto malo vode, da se lepše raztopi in potem vlijem to vse skupaj v smetano. lp Bojana

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

11. maj 2007 10:47

kaj za dekoracijo tort se uporabljajo lahko tudi barve za jajca...ali samo tiste v prahu, ne ali tudi tiste, ki so tekoče...jaz sem pa mislila, da imajo čuden okus, ker meni smrdijo....

 

kolko barve pa zamešaš, ali je to po občutku.... 

 

 

pelican

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

11. maj 2007 11:42

Uporabljam vedno barve v prahu...okusa pa nimajo nobenega. Dam pa po občutko...pač koliko močno želim obarvat. lp

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

11. maj 2007 13:36

zanimivo, bom poskusila...si bom nabavla večjo količino..

hvala bojanam za pojasnilo...

 

aja pa še to, a potem barva nič ne leze ven iz smetane, ko je 1x namazana torta... 

pelican

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

11. maj 2007 14:33

Ste me že prehitele :) Vse je, kot ste napisale, pa tudi nič ven ne leze... Letos sem si jih za veliko noč ful nabavila :) katka

moncika  

član od: 1.3.2007

sporočila: 55

11. maj 2007 15:30

Jaz sem pa ravno danes gledala barve, ki so mi ostale od velike noči in se spraševala, če bodo naslednje leto še uporabne...Pa vidim, da bodo že porabljene... Hvala, punce!!! PS: Malo prej sem oddala sporočilo o barvanju smetane, ker moram še danes torto spečt... moncika

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

14. maj 2007 11:27

hvala katka lopatka za pojasnilo...

a so te barve primernetudi za marcipan, pa tičino maso...

pelican

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

15. maj 2007 17:23

Ali je mogoče katera že kupila barvilo v prahu-biserno bakrena v pekarni Vrhnika na Brnčičevi v Ljubljani.Če je,bi rada vedela kako se jo pripravi.Hvala za odgovor.lp sineja SINEJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti