Overlock in šivanje za dojenčka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 28. mar 2007 1:29 | ogledi: 14.727 | odgovori: 159

POzdravček, spet imam problemček: kot verjetno že vsi veste, pričakujeva konec junija ali začetek julija še eno članico (ali pa člana, ni še čist zihr;) in kot verjetno večina staršev ve, je kup teh cotk lahko kar drag (midva pa mava podpovprečni plači sem zadnjič ugotovila;), pa še vse so zelo hm, kako bi rekla - rožičaste za punčke in športne za fantke. Mogoče pa bo moja punčka športna ali bo mel fantek rad rožice, pa bi jo/ga rada oblekla po svoje oz. kasneje po njeno/njegovo. Tudi vse ni najbolj praktično in ko ugotoviš kroj, ki je praktičen, se verjetno splača naredit še kako cotko v takem stilu...

Torej, šivalni stroj sicer imam in je tudi že marsikaj pri meni dal skozi (med drugim dve prešiti odeji in bundo za fanta, par flisov, majce, boksarce...), vendar se mi zdi, da bi pa za tele dojenčkaste cunce skoraj rabila overlocka, saj morajo bit vsi šivi raztegljivi in tudi materiali so v glavnem bombažno pletivo (za cotke)... Saj se ne pritožujem nad svojim strojem, (mam Elno 3007), samo tile "ala elastični šivi niso ravno to... Pa tudi je že kar zgonjen in sploh ne mara šivat recimo par plasti đinsa, kar mu najbolj zamerim. In če šivam par dni in noči zapored, se nekaj začne usajat... Si bom enkrat kupila eno staro Ružo z ravnim in cikcak šivom, pa konec, pa jo bom mela za take stvari;) Ker na servisu mi rečejo samo, da preveč pričakujem od tega stroja in da sem lahko srečna, kaj vse mi je ratalo...

Torej overlock. Ampak kateri? ne bi rada, da je neko s*, ker bom mela s tem samo jezo. Rajši dam več denarja, pa da v redu dela, ker itak dobiš nazaj, če veliko šivaš. Važno mi je, da so šivi RES elastični, da lahko šivam majce s tistim pravim šivom z dvema iglama, pa razne bodije in podobno... Vsekakor bom zašila tudi precej igračk, ki so vse iz raznih raztegljivih materialov (pliš in podobno), no, mogoče tudi kako umetno krzno, ampak to preverjeno zmore tudi moj stroj, samo pucat ga moraš non stop vmes... Za dekice, spalne vreče, brisače in podobno je moj dovolj dober, to vem, samo bi res rada zašila tudi kako cotko, sploh ker se zanje ne porabi prav dosti blaga, so pa lahko kar drage...

S katerim imate dobre izkušnje tiste, ki veliiiiko šivate, ki torej tudi veliiiiiko zahtevate od stroja, torej?;) Da dela ko urca (bolj ali manj) dalj časa skup, da ne trga niti, če šivaš hitro, da dela lep enakomeren šiv na elastičnem pletivu? ne vem, koliko "profesionalen" mora ta stroj bit za to, da res zanesljivo dela...

Hvala vsem za odgovore in če ima katera kake linke do raznih šiviljskih forumov in krojev za dojenčke, se seveda tudi priporočam;) nekaj sem našla na netu, pa so v glavnem dodatki, bolj malo je res oblekic... Sicer so tudi dodatki fajn in se tudi za to priporočam;) Ali nasvete;)

Veri

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

28. mar 2007 7:52

Jaz imam Toyoto, res da je stara že dobrih 15 let, dela brez problema. Sem pa videla rekalmo v zadnji številki Unikata, reklamo za Singer mašine in je bila overlock zelo ugodno. Jaz sem dala takrat za mojo 1400 DEM, da boš vedela za primerjavo. S kroji je pa tako: v Burdi ali Boutiqu se pojavijo tudi kroji za dojenčke. Nekaj jih imam tudi jaz, vendar jih je potrebno prerisati. Sem iz Škofje Loke, če si kje v bližini se lahko zmeniva. Lep pozdrav, Klavdija

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

28. mar 2007 8:50

Žal nimam o šivalnih strojih in šivanju najmanjšega pojma. Lahko vprašam sosedo, ki ima polno nekih revij o kvačkanju pa šivanju pa kaj vem čem še, če mi jih posodi, da jih poskeniram. Pa ti lahko na mail pošljem, če bi ti kej pomagalo. Bi ti revije poslala, samo ne verjamem, da jih bom dobila. Pa vprašanje, če se bo sploh znašla v tistem kupu revij :) Drgač pa mal za tolažbo: po moje boš kar neki cunjic dobila od žlahte. Pa od kake kolegice, ki ti bo šenkala kake stare cotke, ki jih ne rabi več. ( Joj, tak sem pametna, da me že kr glava boli. Pa še sploh nimam svojih otrok). So pa res cunjice tak luštkane, cene pa tud. Še mene prime, da bi kej kupla. Pa gledam malčke, kak so zrihtani nekateri. So nekateri boljš oblečeni kot jaz, madona. V najslabšem primeru pa organiziraj en kulinarični baby shower pa boš prišla do vsega... vanya

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. mar 2007 8:51

Jaz sem si kupila Elno za dobrih 100 jurjev in sem kar zadovoljna. Mislim pa, da za bodije bi rabila tudi entlerco (ne vem, kako se pravilno reče), ker overlock je bolj za te notranje šive in patente, še vedno pa rabiš navadno mašino za obšit ovratnike ali za robljenje. Sicer pa lahko daš na navaden stroj dvojno iglo in šivaš dvojni ravni šiv, sicer ni isto, je pa dobra in cenejša rešitev. Sicer pa se bodijev po mojem mnenju ne splača šivat, ker jih dobiš tako poceni, da jih sama skoraj ne bi mogla zašit za ta denar - ne zaradi blaga, ampak gumbki so pa kar dragi. Jaz zašijem največ hlač od trenirke, pižame, tudi kakšne žametne hlače, poleti kratke hlače...za v vrtec rabimo vsak dan čista oblačila, pa še en komplet za preoblečt. Letos sem našila tudi pulije - vendar največji problem je ravno kvaliteta blaga - je poceni ja, ampak hitro zgleda kot najslabša kitajska cota (potem mi je pa žal, ker sem se toliko trudila, da sem zašila nekaj posebnega)... aja, kroje pa najraje naredim sama po drugih oblačilih, včasih kupim burdo, ampak tam imajo ponavadi zelo prevelike številke, pa še zelo široko je vse... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 28. mar 2007 08:53:57

neznan uporabnik

28. mar 2007 9:38

Svojim otrokom sem nekje do sredine osnovne šole veliko šivala, zlasti razne trenirke, pižame, srajčke, krila.... Kasneje se je marsikatero stvar ceneje kupilo, kot pa bi jo sama sešila. Še sedaj vsako leto naredim kar nekaj kratkih hlač, kakšno krilo, kakšno stvar zase in seveda različne stvari za gospodinjstvo. Vse to sem sešila s skoraj 40-letno Necchi mašino. Priznam, da sem enkrat skoraj kupila overlock mašino, pa so bile trenutno na prvem mestu druge potrebe in sem pač pustila. Se pa da tudi z navadno mašino šivati nekoliko raztegljive šive in sicer tako, da se cik cak nastavi na minimum (pri moji se samo malo premakne proti prvi stopnji) in dolžino šiva nekje na srednje. Tak šiv ponavadi vzdrži tudi kar nekaj raztegovanja. Seveda pa je šivanje z overlock mašino veliko lepše. Me pa pri tem moti, da moraš imeti poleg te mašine še eno navadno, saj vsega na overlocku tudi ne moreš narediti. Pri nakupu pa predvsem pazi, da boš lahko šivala tudi debelejše materiale, saj boš prav gotovo včasih zašila tudi kakšno bundico in kakšen jeans ali podobne materiale. Glede krojev pa sem jaz včasih kupovala Burdo za otroke in sicer so bile to polletne izdaje - celo za dojenčke do nekje 3. leta, nato od 1-7 leta in seveda za večje otroke, tako, da so bili kar dobri kroji. Včasih sem te revije kupovala tudi pri nas, pogosto pa tudi čez mejo. Seveda pa je potrebno vsak za svojega otroka tudi kaj prilagoditi - sama sem navadno vzela manjšo številko in jo nato podaljšala, saj so kroji res zelo široki, pa niso bili moji otroci ravne kakšne trlice. Tedi tedi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 11:44

Punce, hvala! klavdija, se močno strinjam, da so stare mašine boljše od novih. Nove so narejene za šivanje zelo zaposlenih ljudi, ki se spravijo k temu 1x na 2 meseca in zarobijo kak prt. To zdržijo, če pa češ kaj več, te pa začnejo hecat... Saj se vse da, ampak vem, kako sem parkrat izgubljala živce, vedno se mi je seveda mudilo, ne glede na to, kdaj sem začela - večinoma sem tudi imela zelo omejen čas, ko sem delala, saj so bila to večinoma darila za fanta, torej on ni smel bit zraven - razen ko je spal - ja, prav ste prebrale, on komot spi pol metra stran od mize, na kateri jaz na najvišji brzini šivam... Mam srečo:) sicer mu nikoli ne bi mogla naredit ne bunde ne deke... Aha, bom pogledala v Unikat, nekaj se spomnim, da sem enkrat videla, ampak ga nimam tu, kje pa prodajajo Singerje, če mogoče veš? Vem samo za Elno, ker je pač mami kupila Elno (to, ki jo je potem dala meni, ker je sama ne zna uporabljat, hihi:) 1400 dem je pa približno toliko kot je zdaj 1400 E, ne? Ja, saj za kroje me ne skrbi toliko, mi je posodila ena prijateljica par cotk, da lahko po njih narišem kroje, ko bom pa enkrat mela svoje bitje v rokah, da vidim, kake ima proporce moja mala, takrat pa itak ne bo problem, samo bi rada kaj že prej zašila, ker potem bo verjetno manj časa...Tako da bi se vseeno priporočila, da si še tvoje prerišem, če so kaki praktični (da majo za odpirat med nogami, recimo, to sem se že naučila:)) Sem pa iz ljubljane, ti pošljem mail? vanja, se priporočam, če se ti da, bi mi pomagalo! Ti pošljem mail, ok? Glede sorodnikov in prijateljev, to mi vsi pravijo, da od njih dobiš, ampak se za zdaj ni še nihče nič javil, da bi nama kaj prispeval, razen ene kolegice, ampak ona ima že par let starega otroka in ne vem, koliko še ima od dojenčka... Njegova dva sta nama dala denar in sicer ogromno za moje pojme, česar sva bila tudi najbolj vesela in sva z njim že kupila voziček, pa previjalko in še za kak body je ostalo, tako da več res ne moreva pričakovat! Saj pravim, da mam srečo z ljudmi! Fantov brat ima sicer dva meseca starega sineka, ampak kadar se kaj pogovarjamo o teh zadevicah, nikoli nič ne rečeta, da bi kaj posodila, tako da ne vem. Tega tudi ne morem jaz rečt, ker je le njegov brat in tudi lih prosila ju tudi ne bova, če rada posodita, ok, če pa ne, pa se rajši drugače znajdeva. Čisti računi, dobri prijatelji, pravijo:) Moja mami je že rekla, da ona misli dat otroku čas (to bomo še videli, če bo pridna, že, če se bo jokala, pa močno dvomim... bo zmatrana kot po navadi, ko kaj rabiš;), kupovala pa da ne bo nič. Ma pač druge prioritete (recimo en ful drag kavč;) in sploh opremo za svoje stanovanje) Sem si sicer zaželela lupinico za v avto za ta in prejšnji rojstni dan skupaj in še za rojstvo otroka skup (saj vem, da niso poceni, ampak za tri praznike, recimo, da bi šlo na kaki akciji, se mi je zdelo), pa je rekla, da če bojo dali skup... Tega pa nočem, ker vem, da mi bo pa oče 100% dal denar in to 100% preveč in to neglede na to, ali bo še kam zraven prispeval, pa še stolček mi bo naredil in pomagal pri policah. Tak da ne bi rada, da bi še kaj dajal. Brat mi je že obljubil, da mi bo naredil police (material bova midva plačala) in se mi zdi tudi to več kot dovolj. Sestra pa itak nikoli nič ne da, za otroka pa sploh ne, ker bo šla v kratkem na potovanje in je niti ne bo tu, ko pride na svet. Tak da iz te strani ni lih ne vem kaj za pričakovat;) Prijateljice pa so v glavnem še brez otrok, samo ena ima punčko, vendar pa nama je cotke samo posodila za prerisat kroj in jih moram vrnit še pred rojstvom, tako da tudi tu ne bo nič... Saj mogoče se bo potem kaj našlo, samo nimam pojma, od kod naj bi to pričakovala;) Pa na splošno rajši pričakujem manj in sem potem poz. presenečena, kot pa da bi bila nepripravljena in še razočarana povrh:) Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 12:06

Veri, če se ti ne "fržmaga" ti lahko jaz dam nekaj cotic za dojenčka, nekaj je že moja prerastla. Itak mislim večino nekomu dat, pa ne vem komu, ker nobene take ne poznam, da rabi. Nekaj cunjic bom obdržala za spomin pa za vsak slučaj. Pa ne zame ampak za mojega brata, če ga bo že enkrat pamet srečala. Ker model pri 34 še ne razmišlja o otrocih.  jaz pa tudi upam, da ne bom več noseča, ker pol se mi pa zmeša al pa bo moral moj školjko zamenjat v wc-ju ker sem se je že NAVELIČALA in jo poznam že detaljno. Veri ti že veš o čem govorim.  Res pa je, da so cotkice nosili trije otročki. No saj uničene niso, malo so sprane, pa ne preveč. Mani se zdijo če čisto ok, pa saj za doma je itak vseeno, vsaj meni, če ni glih glanc novo iz štacune. Ko pa kam greš pa tisto novo oblečeš. Pa tudi od dojenčkov, dokler ne začnejo sami jest se tolk ne umaže in uniči in zapaca, da ne bi bilo še za ponucat. Edino letene čase imava zamenjane, ker moji so vsi trije bolj zimski, tako, da imam pajacke iz pliša, bodije pa največ z dolgimi rokavi. Pa do poletja ji bo spet en kup cotic premajhen, pa lahko dobiš. Sicer imamo mamice itak najraje, da je vse novo ampak včasih pa tudi kaj prav pride.

Možu sem pa že rekla, da če bom še enkrat v dvojini, da bo moral za kazen vse novo kupit.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 12:09

Aja, vidiš, kulinarični baby shower je pa dobra ideja A bi katera prišla? Lahko tudi brez cotik, brez skrbi:) matilda kaj je ENTLERICA? oprosti, sem res smotana, ampak nimam pojma, kaj to bit... Ja, imaš prav, da bi rada predvsem ta šiv, ki ga najdeš na ovratnikih in za robit, da je čisto elastično in lepo. In da se ne pentlja vmes... Res hvala za to informacijo, sploh nisem vedela, da navadni overlock ne dela tega! Viš, pa bi ga skoraj usrala, no, zdaj bom še malo bolj preštudirala zadevo! Ja, z dvojno iglo na navadnem sem seveda že šivala, se da, je pa res, da zgubljaš živce (pa se mi zdi, da bom potem mela že dovolj drugih razlogov za to, pa da mogoče ne bi tem dodala še šivalnega stroja, hehe:), skratka rada bi, da lepo dela, ne da se moraš skoz nekaj ubadat s strojem, pa parat (to totalno sovražim). pa če je kako bolj raztegljivo blago, je šiv lahko tak, malo vegast, oz. se spodaj nakravžla, če češ, da je elastično, če pa narediš tako da ni, potem se pa trga:( Ja, saj teh bodijev s kratkimi rokavi res ne mislim šivat, te dobiš že za 400 sit (še vedno nisem v evrih) in se res na splača. Ampak kaki pajacki, sploh zimski, so pa lahko že kar dragi - tam 2-3 jurje in naprej... Za ta denar pa jaz naredim ža fantu flis... Pa še lepši je;) in ni treba, da nosi samo črno, sivo in modro, kar je navadno za fante;) Se pa strinjam, da ko vse sešteješ, dostikrat sploh nisi v plusu... Ko sešteješ blago, gumbe, nit, elektriko... Odeje in bunda se sigurno nista "splačali" cenovno, sta pa se, če gledaš kvaliteto, ker nobene kupljene prešite odeje ne bi mogla tako dolgo in fejst uporabljat:) Joj, matilda, kaj em strašiš? Vsak dan sveže za v vrtec??? Kaj to res se vsak dan preoblečejo? jaz sem nosila več dni iste obleke (no, jih še zdaj;)... Ja, tile streči so res včasih čudni, se takoj razvlečejo, zato tudi jaz nisem prav dosti iz njih delala, sploh ker sem izgubljala živce s svojim strojem, ki se z njimi ne razume najboljše. Saj se da, ampak vložek truda je pa čisto prevelik... V burdi imajo res vse preveliko, jaz zase ne morem nič od tam zašit, oz. si vse rajši sama narišem, ker mi tisto itak ni prav. Očitno ja z otroci isto... No, še sreča, rajši tako, kot obrnjeno (da bi mi bile stvari pretesne;) tedi, hihi, tudi jaz sem parkrat že skoraj kupila overlock, no, potem sem si pa rekla, da jo dobim za otročka, samo malo prej, da ji/mu bom lahko kaj zašila... Sem tudi to s cikcakom na min. že delala, samo pri teh ekstremnih variantah šiva (če je na zelo kratek ali na zelo dolg vbod), ga moj stroj začne malo biksat, ful hitro začne vozlat vse skup, potem moraš straaaaašno počasi šivat (jaz sem pa nestrpna, da bom videla končni izdelek...), pa potem včasih prav grd šiv rata... In sem si rekla, da če bom veliko šivala, se mi vseeno splača met rajši eno dobro mašino, ki bo šiv potegnila kot je treba in da bo lep, raztegljiv elastičen šiv z navadnim sukancem in pika. Ne pa da ves čas nekaj improviziram, se matram 5x bolj kot bi bilo treba, rezultat, torej šiv pa še vedno ni tako lep kot pri kupljenih zadevah... Ker sem zahtevna, pa hočem, da je domače lepše, vse, do zadnjega detajla;)... Res se tudi tak šiv raztegne, vendar se bojim, da ne toliko, kot bi si želela pri dojenčku - vsaj tako me zdaj opozarjajo mamice, da se otroci ne marajo oblačit in je fajn, da kadar že moraš dat kaj skozi luknjo (roke, noge, včasih še glavo), naj bo vsaj zelo raztegljivo... Pa tudi rada bi, da je lepo, če se že trudim... Ja, to se zdi tudi meni brezveze, da moraš met še navaden stroj, ampak ker ga že imam, ni tak problem. Sploh sem ugotovila, da so stroji, ki so dobri za eno in taki, ki so za drugo stvar: najboljše bi bilo imet eno staro Ružo ali bagat ali nekaj takega, kar bi ti lepo šivalo đins, pa magari samo ravni in cik cak šiv, to za težja dela, recimo za vse te dekorativne zadeve, pa odeje, bunde... Potem enega za navadne zadeve, ala prte, flise, majce... Pa overlocka ali entlerico za tele strech zadeve. Samo je malo drago met tri stroje;) Bi bilo pa sigurno najboljše:) Enkrat ko bom velika, hehe:) Mogoče veš, kje vse se da v Sloveniji (najrajši v LJ:) kupit šivalni stroj? jaz vem samo za to Elno, ker je pač mami tega tam kupila, sama še nisem kupovala nobenega šivalnega storja, videla sem jih v Merkurju in Merkatorju, samo tam verjetno niso taki, da bojo vse to lepo delali - ali pač? Če ima kdo dobre izkušnje s kakim poceni strojčkom, bom seveda še bolj vesela:) Aha, torej otroška bo poletna Burda, zdaj, ko sem noseča, se navadno ustavim pri revijah in pogledam, če je kaka Burda za otroke, eno sem kupila pred časom, samo ni bilo skoraj nič za dojenčke, kar je bilo so bili v gl. samo pripomočki. Hvala za idejo, da vzamem vedno najmanjšo številko. Sicer po navadi sama pogledam kar tehnično skico, pa potem narišem po svoje:) Sicer sem po moje po krojih naredila do zdaj 2-3 stvari, ostalo pa vse kar po svoje, na pamet, mi je tak najbolj všeč:) Da se malo izražam;) Ampak to je drugače, ker naju poznam, za fanta lahko miže narišem... Za otročka pa še ne vem, ker majo krajše ude in večjo glavo in še nimam tega občutka... zato pa iščem kroje, da dobim ta občutek, da bom lahko že prej kaj naredila. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 12:23

jade, ma ti si zlata!!! Da bi se mi fržmaglo, hehe, jaz že celo življenje nosim skoraj izključno ponošene stvari, ker sem imela pač starejšo sestro, od katere še zdaj dobim kaj, kar ji ni več všeč... pa mami... Pa brat... Skratka, ko jim cota ni več všeč, jo dajo meni;) Meni se zdi tudi vse ok, nisem tok na to mahnjena;) Sem si sicer obljubila, da si enkrat kupim kako majco, ki bo imela dejansko dovolj dolge rokave (mam namreč precej daljše ude od mami in sestre in mi je njuno vedno prekratko). Joj, to ti pa res hvala! Ti kar obdrži kaj za vsak slučaj, pa če bi se "slučajno" zgodilo, da boš še 1x gledala školjko (jaz je večraj nisem, juhu!!!, no, slabo mi je bilo, ampak bruhala pa nisem!), ti pa vrnem cotike in če bo poletni, dobiš pa še moje zraven:) Saj prej pa tudi ne boš mogla še 1x rodit, ker nekaj časa traja (vsem se zdi, da ful malo časa, ma, se mi zdi, da mava midve drugačne izkušnje, da se zna teh 9 mesecev kar vlečt, če vsak dan bruhaš...) Hehe, moja sestra je še starejša, pa tudi nič ne kaže, da bo kaj, si niti ne namerava poiskat plemenskega žrebca, tako da smo pri njej že obupali... Tak da se priporočam, veš da:) K maši itak ne hodimo, da bi morali bit ful lepo napravljeni, fant je tak ko jaz, nosi vse, dokler ne razpade na njem in mu je dokaj vseeno, če sem tudi jaz razcapana doma:) Tak da po moje ne bo lih kompliciral glede dojenčka, hihi:) Je pa fajn met več cotk, pravijo, ker baje vse hitro umažejo (pobruhajo, polulajo...to ti boljše veš, ko jaz), ni pa treba, da so vse "zatagmašne";) mi je tak hecno, ko nosečke pravijo, da hočejo, da so njihovi dojenčki frajersko oblečeni:) Pa njemu je vseeno, samo da je udobno - in cotke, ki so jih nosili trije, so sigurno udobne, ker sicer bi jih dala stran pri prvem:) Meni se zdi tudi to bolj važno, da se otroček dobro počuti not, občudovali ga bojo itak vsi, ker je pač na naši strani prvi dojenček, pri fantovih pa drugi, ampak verjetno prva punčka, kar si je tašča želela že, ko je prvič rodila, pa se ji še ni uresničilo, mogoče se ji bo pa le zdaj:) Pa itak, kako kdo ne bi maral otroka;) Za k moji mami bo pa mela kak lep pajacek gor, hehe:) Hihi, no, potem boš pa videla, koliko je tvojemu možeku do še večje družinice:) Moja mami je rekla očetu, ko je bila prvič noseča, da ne bo več nikoli noseča, če bo morala skoz iste cote nosit. Sta bila takrat res na kantu, ampak moja mami je res na obleke mahnjena... Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. mar 2007 12:27

Veri hehe, čakaj, da rodiš. Če ti povem, da imam jaz VSAK dan 2-3 stoje cunj, kar je tričetrt od otrok boš vedela kolk cunj umažejo. na začetku ti kak mlekec polije, pa, ko ga skopaš ga itak v čisto oblešeč, pa kakšno plničko daš malo postrani pa je vse mokro, pa kak kakec uide mimo plenice pa je spet vse za preoblečt. Jaz tamalo kakšen dan moram tudi 3x komplet preoblečt (2 bodija, pajacek), da ti ne pišem kolk tetra plenic ti pri previjanju, ker maš pogrnjeno pod njo, polulajo in pokakcajo. Ne vem zakaj vsi otroci čakajo, da daš pleničko spo ritke pol pa dajmo lulat in kakcat.

Da o tavelikih dveh sploh ne pišem kolk zapackata, umažeta, polijeta, pa pol itak ko začnejo govorit bog ne daj, da bi bil kak flekec gor je treba TAKOJJJJJJ preoblečt. Pa gresta ven pa se drajsata po travi gor in dol, pa po zemlji pa v pesek. Kaj češ drugega kot oprat. Imam pa jaz cunje ločene za "na lepš" in za doma, ker sčasoma ti v cunjcah kakšni flekci not ostanjeo pa ne spraviš ven, če si bog. In te cunjice, ki so za doma so ponavadi malo bolj sprane, one "ta fine" pa malo maj, ker jih manjkrat oblečejo. Da ti ne govorim kolk čeveljčkov boš rabila. Če nisem do zdaj kupila za starejšadva že ene 30 paravo čeveljčko, copatk, sandalic, supergic... naj me vrag vzame. Pa za vsako številko rabiš čeveljčke za ven, pa čeveljčke za na lepš, pa copatke - in to dvojne, če so v vrtcu, saj ne moreš skoz nosit sem in tja, pol se še katere uničijo, je treba nove, pa škornje za po luah skakat...... in potem imaš doma cele skladovnice škatel, ker šparš in šparaš in pol, da se škoda ne dela maš 3 otroke, da vse dobro izkoristijo.

jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

28. mar 2007 12:30

Veri, jaz imam overlock Bernette Bernina. Kupila sem v Singerju (trgovina s šivnimi stroji za WTC-jem, se splača it pogledat, meni je še vedno Singer prva liga pri šivalnih strojih). Krasno šiva vse materiale, pletenine, no, pri 4-ih plasteh frotirja pa skor hoče štrajkat. Če želiš, ti ga lahko posodim, da ga sprobaš. Skratka, dela dobro ampak moti me, da ne naredi tistega dvojnega roba (ne vem, kako se že temu reče?) in potem je problem zarobit kakšno elastično stvar.

Doma imam eno Burdo za dojenčke, ti lahko pošljem za toliko časa, kolikor boš rabila (malo sem sentimentalno navezana na te revije) in nekaj otroških. Mogoče bi se našel tudi še kak kroj za dojenčke ampak zdaj se mi mudi v službo.

Oblačila na žalost nimam, ker jih sproti dajem naprej, imam pa nek material še, bombaž za majčke ali bodyje in ti ga lahko dam.

Torej, oglasi se kaj, jaz pa zdaj šibam v službo.

Lp 

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti