Sladoledne kupe

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 16. jul 2006 3:17 | ogledi: 5.289 | odgovori: 12

ker že vrabci čivkajo, da sem se totalno vrgla v sladoled in me ma verjetno že vesoljna kulinarika poln kufer z njim, me zdaj zanima še, če ima kdo kak link do kakih noro pregrešnih kup... Tudi če ni receptov, pa da so samo slikce, kako stvari lepo zgledajo naložene skup... Saj veste: sladoled, smetna, prelivi, vaflji, browniji, kukiji, nastrgana čokolada, čokoladne in sladkorne mrvice, bonbnočki, nasekljani lešniki, nalistani mandeljni, kak pudnig, kikirikijevo maslo... Vse to lahko izgleda super... Če pa so recepti, pa še toliko bolje...

Saj idej na splošno mi niti ne manjka: sladoledni špageti (vanilijev sladoled sitsnjen skozi pasirko za krompir) z jagodno kao paradižnikovo polivko, sladoledni snežak iz smetanovega sladoleda, razni sundaeji, sladoled med dvema keksoma, razni korneti, pa sladoledi v plasteh s sadjem in tako dalje... Ampak bi rada še kaj še bolj izvirnega ali odbitega... Kaj vse se da naredit iz sladoleda? Iz tort vem, da skoraj vse... Pri sladoledu pa smo malo bolj omejeni, saj imamo za dekoracijo cca 3 minute časa, da se ne stopi pred serviranjem...

Skratka zanimajo me kake internetne strani, kjer bi lahko dobila kake nore ideje za dekoracijo sladoleda:) Če se že afnam z exotičnimi okusi, pa da jih še predstavim malo odbito, a ne?;)

Hvala!

Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jul 2006 10:36

Joj, marika, kako lepe slikice si prilimala! Se mi že sline cedijo. Bom kar danes za sladico naredila po eni izmed tvojih kup, sladico. V tem toplem vremenu kar paše. Kyara

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

16. jul 2006 12:30

Tukaj pa je še nekaj malega o sladoledih in pa prav zanimiv (okoli 9 minut dolg) filmček o pripravi sladoleda in sladolednih kup. Zelo lepo posneto! http://marika.mojforum.si/marika-about222.html Pozdravček Marika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 12:56

marika, hvala, sem si pogledala! Ta drugi link se mi ne odpre, oz. hoče uporabniško geslo... Kaj se lahko kar vpišem ali moram bit registrirana nate, če čem to gledat? Danes sva jedla zelo pozni zajtrk: hrustljave vaflje s sladoledom (figov semifredo, karamelno-figov sladoled, kavin sladoled, pisatcijev sladoled, sladoled iz zelenega čaja in ingverja, čokoladni sorbet...), smetano in prelivi, pa nastrgano čokolado, za zraven pa kavina kupa s kavino granito in smetano:) Zraven pa še en čokoladni maskarponejev semifredo v modelčku slončku:) Kdo je največji otrok, hehe?;) Za prvo silo bo, a ne?;) Veri

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

16. jul 2006 13:48

Kako narediš špagete? sem jih poskusla naredit pa mi sladoled ni šel čez pasirko. Saj misliš tisto navadno ročno pasirko z luknjami? vanya

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 14:00

Ja, tisto najbolj navadno pasirko mislim, boljša je tista okrogla, ker ima vodoravno ploskev, kot pa tista trikotna, s katero sem se jaz matrala (sem si kupila okroglo prav zato, hehe, ona roma na morje, hehe, saj jo tam tudi rabimo za njoke, ipd...:) Sladoled ne sme bit direkt iz zmrzovalnika! lahko je direkt iz mašince, takoj ko je narejen, to je najlažje, je tak fino mehek in se ga da lepo spasirat čez:) ali pa ga daj iz zmrzovalnika 20 minut prej, da se malo odtaja, sicer bo težka. Pa prej malo z žlico razturi večje kristale, oz. ga napraskaj dol in daj tako spraskanega v pasirko, bo šlo lažje. Jaz sem delala direkt iz mašine in to gre zelo lepo, če sama delaš sladoled, ti vsekakor to priporočam. Iz kupljenega pa še nisem delala, probaj s tem trikom, da pustiš malo zunaj... če ti bo še vedno težko je še en "trik", reče se mu fant ali mož, navadno imajo veselje pomagat šibkejšemu spolu pri takih zadevah, kjer pridejo njihove mišice do izraza:) Se navadno kar sami javijo, če jih žalostno pogledaš: "ne morem..." Zelo toplo ti polagam na srce, da vse posode ali krožnike, v katerih boš potregla, daš prej v zmrzovalnik vsaj za kako uro, da se dobro ohladijo, saj so špageti tenki in se hitro stopijo, moraš zelo hitro delat, da dobijo gostje še lepo predse, sploh če jih je več... Zelo fino zgleda v globokih krožnikih za pašto, pa če čez poliješ malo jagdnega sirupa ali preliva ali kaj podobnega, kar spominja na paradižnikovo omako. V vseh zbudiš tistega malega otroka, boš videla! Meni je to tako veselje, ko vidim v očeh kakega 60 in več letnika spet tiste iskrice:) Sploh če je to kak tak, ki ga mam rada:) Veri

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

16. jul 2006 14:06

Aha! Jaz sem delala kar s kupljenim. Sej me je melo, da bi rekla fantu, da bi mi malo pomagal, sam potem se ne morem sam jaz hvaliti okrog... :) Bom pa probala še naredit enega domačega pa bom potem vidla kaj bo ratalo. vanya

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

16. jul 2006 15:11

Oprosti Veri. Evo link še tule. Kliknite na posamezno ime in prikazovale se vam bodo sličice: http://www.vincek.com.hr/hr/ponuda/vocni_kupovi/ Potem na vrhu kliknite tam kjer piše Ovako nastaju slastice in potem sladoled film. Pozdravček Marika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jul 2006 11:18

marika "to mi deli" kot bi rekel moj ljubi:) Krasen link! Veri

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

17. jul 2006 15:11

Veri še ena zanimivost za tebe z mojega foruma prekopirano. Do takrat je sicer še daleč, ampak boš imela več časa, da se pripraviš. In še zanimivost, tudi povezana s sladoledom: 1. sladoledni sejem v Sloveniji Citiram: V mesecu februarju 2007, natančneje od 9. do 13. februarja, bomo na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani organizirali novo sejemsko prireditev GASTexpo in SLADOLED. Sejem GAST bo tako zapolnil nastalo vrzel in ponudil poslovnim subjektom zanimivo mednarodno poslovno priložnost. Za dodatno razsežnost bo poskrbel specializiran sejem sladoleda, ki nastaja v tesnem sodelovanju z italijanskimi institucijami in podjetji. Sejem GAST, mednarodni sejem gastronomije in gostinsko – hotelske opreme je zasnovan kot sejem, s sledečo sejemsko ponudbo: prehrana, pijača, kava & čaj, slaščičarstvo & pekarstvo, catering, oprema, embalaža, management, welnes in šport, storitve in trgovina. Ponudba sejma SLADOLED (GELATO) pa bo, kot pove že samo ime, predvsem sladoledna. Več o tem na spletni strani: http://www.gast.si/default.asp?mID=menu_sredisce _________________ Pozdravček Marika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti