Torta nogometna žoga

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

tema odprta - 24. jun 2006 17:27 | ogledi: 11.257 | odgovori: 17

Ojla!

Vem, da je bilo nekaj že napisanega o tej torti, a ne najdem. Mi lahko pomagate? Iščem tudi kakršnekoli slikice in nasvete glede priprave tovrstne torte.

Hvala!!!

Tamči

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

24. jun 2006 20:32

Joj, Ligojna, hvala! Taka umetnica pa menda res ne bom nikoli... Upam, da mi uspe vsaj približek ;) Tamči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. jun 2006 21:12

V pekarni Vrhnika dobis model v oblki nogometne zoge, pri sosedu a male modelcke velikosti kot afini, recimo, tudi v obliki nogometne zoge. Potem samo nabrizgas z vreco belo in crno obarvano kremo ali smetano po tistih ze zacrtanih peterokotnikih:) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jun 2006 9:17

Tamči je napisal/a:
Ojla! Vem, da je bilo nekaj že napisanega o tej torti, a ne najdem. Mi lahko pomagate? Iščem tudi kakršnekoli slikice in nasvete glede priprave tovrstne torte. Hvala!!! Tamči
Tamči, ( pa naj ti bo ) ojla, slikice so že lepe, kaj pa izdelava? V knjigi " kolači vaš ponos 2 " , Dr.Oetker- podravka, je recept za Biskvitno bombo. Gre takole: Naredi se rulada, ko se shladi se nareže na centimeter debele rezine in obloži primerna ( približno polokrogle oblike ) skleda. Obložena skleda se napolni s stepeno smetano, pokrije s rezinami rulade, da na hladno in tik pred postrežbo zvrne na pladenj. V tvom primeru bi jaz naredil dve ruladi ( da imaš zadosti materiala, da " filunga " ni smetana, ker ti se lahko sesede ko je boš zvrnila in okraševala, da bo podobna žogi). veliko uspeha ežoj

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

25. jun 2006 11:35

Ja, lahko narediš tako, kot delam jaz, ideja je podobna Ežojevi, samo da pri meni "bomba" ni polnjena s smetano. Torej spečem rolado, ki jo narežem in z njo obložim stene steklene polokrogle posode. Nato naredim kremo iz 1 skute skute, zmiksanega sadja (malin, borovnic, gozndih sadežev, jagod, borovnic itd.), 1 do 2 jogurtov, malo sladkorja. Dodam cca. 8 listov razpuščene želatine, nato pa dodam še eno stepeno sladko smetano. Pri meni je te kree ravno dovolj za to mojo posodo. Kremo vlijem v posodo, ki sem jo pred tem obložila z razrezano rolado. Posodo postavim v hladilnik čez noč, nato pa jo zvrnem na krožnik, preden jo postrežem. Ker je učinek dovolj zanimiv brez vsega, pustim bombo kar "natur" . Pri tvoji varianti pa bi jo prelila s temnim čokoladnim prelivom in potem nanjo prilepila šest- ali osem kotnike (ne vem, kaj je prav) iz belega marcipana. Simp ko pasulj Seveda lahko narediš čokoladno varianto - npr. polniš s kremo za "smetanovo-čokoladno torto", ali pa s kuhano smetano in čokolado, ali pa s kombinacijo kokosovo-čokoladne kreme, itd. Variant je ogromno, pa nobena se mi ne zdi preveč zapletena. Le pogumno. Sasenka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jun 2006 13:06

Tamči, tako, kot ti Sasenka svetuje, ni prav, vse bo izpadlo narobe. kakšni šest ali osem kotniki neki. Petkotniki morajo bit ( če naj bo torta užitna ). ( Sasenka, ne zavajat ! ) Drugo bo pa prav . lp ežoj

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

26. jun 2006 11:18

Hvala vsem! Meni ni važno ali 5-, 6- ali 7-kotniki glavno, da vsaj približno sliči na žogo... :) Lep dan! Tamči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2006 12:36

Za nogometno žogo so peterokotniki, preverjeno! Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2006 16:28

PZa to, da bo zadeva imela polkrožno obliko svetujem naslednje: Polkrožna posoda (tista, ki se uporablja za stepanje nad paro) iz pločevine in ena posoda, kamor se položi polkrožna posoda. Polkrožno posodo zelo natačno obloži z lističi alu folije.. žTako pripravljeno posodo napolni do vrha s tortno vsebino. Če z 8 ur (naslednji dan) pokrij polkrožno posodo z narobe obrnjenim krožnikom/pladnjem in potem vse skupaj hitro obrni. Dvigni posodo in s polkrogle lepo odstrani alu folijo. Na tak način bo polkrogla šla lepo ven in ves čas bo obdržala obliko. Vendelina jr.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

26. jun 2006 19:13

Jaz posode nikoli ne oblagam z alu folijo in mi gre zadeva zelo lepo ven brez težav. Še lažje pa gre (čeprav meni osebno lažje itak skoraj ne more iti), če posodo s tortno vsebino za kako minuto potopimo v vročo vodo (seveda tako, da voda ne gre čez rob). Sasenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti