Aparat za sladoled

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

tema odprta - 17. maj 2006 14:18 | ogledi: 23.475 | odgovori: 25

Glede na to, da se bliža poletje in sezona sladoledov, se odločam za nakup aparata za sladoled. Kakšne so vaše izkušnje? Katera znamka je najboljša? Mogoče kakšen recept?

Hvala vsem!

MissLady

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. maj 2006 14:40

Pred leti, ko so otroci vstopili v najstniška leta, smo ga ABSOLUTNO NUJNO morali imeti. Priznam - celo poletje je bil v uporabi. Je en italijanski proizvod (verjetno ni več pomembno čigav), kjer je bilo treba imeti posodo v zamrzovalniku, ledeno si napolnil s sestavinami za sladoled, potem je pa strojček veselo mešal. Problem je bil predvsem v tem, da tak strojček lahko naredi le eno posodo sladoleda, potem mora doza spet v zamrzovalnik. Če imaš 2 velika sladkosneda, je to samo "za sproti". Boljši je torej strojček, kjer posode ni treba dajati v zamrzovalnik. Recepte smo si izmišljevali sproti, je pa bila ob strojčku tudi knjižica z recepti. Sedaj se nanj zelooo poredko spomnimo. Največkrat za izdelavo sorbeta. Pa za bananov sladoled, ki je mojim (sedaj odraslim) otrokom še vedno zelo pri srcu. Lisa

lisicka19  

član od: 25.1.2006

sporočila: 52

17. maj 2006 14:47

Jaz imam doma Boschevega - kot dodatek k mikserju MUM. Sem prav zadovoljna,ker mi naredi po 2 dozi naenkrat - če je posoda pošteno "zamrznjena". LP, lisicka19

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2006 15:09

Jade, si faca, jaz sem zdaj v Merkurju videla še aparat za testenine... Moj mož bo pa ves vesel...

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. maj 2006 15:32

Med najboljšimi na trgu so tisti znamke Simac - italijanski, stanejo od 100 evrov naprej, ampak z razlogom. Posode pri teh ni treba vnaprej ohlajati ali zamrzovati, naenkrat pripravijo okoli 1 - 2 litra sladoleda, ko si fertik z eno rundo, lahko takoj začneš z novo. PA tudi po moči se cenejši ne morejo primerjati z njimi, te pol-profi mašine za sladoled imajo namreč krepko več wattov kot tamale. Seveda je boljši tehniki primerno višja tudi cena Primer iz ene spletne trgovine: http://www.euroelettrica.it/cgi-bin/public/dettaglio_virg Tukaj je še nekaj starih debat: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4445 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4619 http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2892 Lp, tjas

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. maj 2006 21:46

Mene pa zanima, kako dolgo lahko imaš tak sladoled shranjen, kako so velike banjice, in podobno. Ker tudi mene mika... jasna

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

17. maj 2006 22:49

Velikost banjic je dovisna od aparata do aparata - če lahko proizvede 2 litra sladoleda je pač banjica veliko večja kot pa če proizvede samo 700 mililitrov. tjas

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. maj 2006 23:21

Kot pravi Tjaš, najboljši je aparat, ki ti po 20-25 minutah pripravi sladoled za takojšnjo uporabo (npr. Simac). Pri nas je že v uporabi! Res je superca, ko lahko v dobri uri narediš tri različne okuse sladoleda, ki kaj hitro izginejo v naših želodčkih. Jasna, sladoled ni nikoli predolgo shranjen, ker ga prej poješ! Ko sem praznovala Abrahama, je mož naredil 15 različnih okusov sladoleda, pa ga je zmanjkalo v nekaj urah (praznujem konec julija, praznovala sem doma s 50 povabljenimi). Ko nam bo ta mašina "crknila", si sigurno nabavim še enkrat tako, da mi sladoled naredi takoj! V priloženi knjižici je nešteto sladoledov vseh mogočih okusov, kot pravijo, "da dol padeš"! kača

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. maj 2006 9:39

tjaš in kača, kje sta kupili tele simacove strojčke, jaz takega že nekaj časa iščem, pa ga v Sloveniji ne najdem, zato sem se odločila, da greva letos magari v tujino ponj... Torej, kje točno v tujini? Ker nisem čez mejo še nikoli kupovala, se proporočam za čim bolj natančno vodstvo;) še eno vprašanje za vaju: ali je tisti simac na linku od bolhe (od jade) tudi tak, da sam zmrzuje? Po svoje bi mislila, da ja, po drugi strani pa ponujajo zraven še eno posodo... jasna, doma narejen sladoled odlično ohrani svojo aromo še 1 teden, potem pa ni več isti, je pa še vedno za jest. Navadno res zgine kar takoj. Če ga zmrzuješ, ga ne pusti zunaj ta čas, ampak ga daj tisti del, ki ga ne boste pojedli, takoj v zmrzovalnik, če se sladoled stali in spet zamrzne, ni več isti, saj si verjetno že kdaj jedla kako tako lučko... Veri

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

18. maj 2006 10:34

Tudi jaz imam SIMACov strojček, kupila sem ga že davno za 300 DEM v neki trgovini z gospodinjskimi aparati na Opčinah (bogve, če še obstaja). Ampak prepričana sem, da ga dobiš v Italiji v vsaki tovrstni trgovini, posebno v tem času, ko se začenja sezona sladoleda. Moj strojček je še bolj preprost, posode ne moreš vzeti ven, zato je pomivanje malo bolj zoprno, ampak sladoleda sem naredila že na hektolitre. Pri meni je tako, da se odločim, da bom neko popoldne delala sladolede, in jih delam, vedno več vrst. Zato tak strojček, ko moraš hladilni del vnaprej zamrzovati, ne pride v poštev - pa še majhen zamrzovalnik imam, le 3 predale, in tisti hladilni deli so veliki. Sicer pa vsak sladoled, ko je narejen, preložim v plastično posodo s pokrovom (banjico). Sladoled je res najboljši tisti dan, ko je narejen, a pri meni večkrat počaka tudi kakšen mesec in je še vedno precej boljši kot tisti od sladoledarja (razen če imate npr. umetno malinovo aromo rajši od pravih malin - imam prijateljico s takim okusom). teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti