Ali poznate

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

tema odprta - 20. dec 2005 17:44 | ogledi: 1.768 | odgovori: 3

Lani sem jedla pecivo, ki je takole izgledalo: spodaj oblat (za napolitanke), potem krema, mislim, da je bil beljak z orehi in zgoraj orehovo jerdce. Rada bi jih naredila, pa ne najdem nič podobnega med recepti.

barbara

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

22. dec 2005 12:31

makroni mogoče, ali pa makronski hlebčki. Te naj bi se delalo na podoben način Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8840

22. dec 2005 13:56

Mogoče je kaj takšnega... 4 beljaka, 50 dag sladkorja v prahu, 5 žlic medu, 35 dag nasekljanih orehov, 2 kore oblatnov Naredi sneg beljakov s sprotnim dodajanjem sladkorja. Segrej med, dodaj sneg in stepaj na pari dokler se zmes ne zgosti. Dodaj nasekljane orehe. Z maso premaži oblatno ter pokrij z drugo oblatno. Malo pritisni z roko, da se sprime. Ko se strdi reži kocke. Pozdravček!

barbara***  

član od: 1.7.2004

sporočila: 62

22. dec 2005 16:40

Hvala za pomoč. Nekaj takega kot je napisala Dragička sem tudi sama že gledala, pa to ni čisto ta pravo. To pecivo ima samo dno iz oblata, potem nadev in na vrhu je oreh. Bom probala kaj skombinirat, da vidim kaj se bo izcimilo iz tega. Hvala in prijetne praznike vam želim barbara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti