Šivalni stroji toyota

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

tema odprta - 11. jun 2005 15:31 | ogledi: 10.390 | odgovori: 11

Ali mi lahko kdo od članov foruma zaupa svoje izkušnje s šivalnim strojem Toyota? Kakšna je njihova življenjska doba? Ali se veliko kvarijo? Običajno po katalogih vidim, da so cene ugodne.

Vnaprej hvala.

riba-ribica

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

12. jun 2005 17:12

Imam šivalni stroj Toyota - že 11 let. Še nikoli se mi ni pokvaril, edino, kar sem morala do sedaj zamenjati, je bila žarnica, sicer pa - brez problemov. Pred leti sem kar precej šivala, zdaj malo manj, torej ima za seboj precej "kilometrine". O Toyoti vse najbolje. lp, burbonka

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. jun 2005 7:49

Dan Tudi jaz ga imam, kupljen v Merkurju, tisti ta najbolj navadni. Žal zelo malo šivam, pa še to imam bolj slabe izkušnje, se mi je nosilec za tačko kmalu po garanciji polomil. Potem sem ga peljala k nekemu serviserju (ne specialno za Toyote ampak za vse) in je rekel (če mu je kaj za verjet) da so to zelo slabi šivalni stroji. Nosilec mi je zamenjal kar iz enega drugega šivalnega stroja (ne vem mislim da je bil Elna). Pozdrav smrkolina

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

13. jun 2005 8:06

Jaz imam entlarco Toyota ze 12 let, pa dela brez problemov. Je pa pri navadni masini problem, ker se sivi "stelajo" samo z enim gumbov. Ne mores siva prilagoditi svojim potrebam. Pri moji masini imam dva gumba : z enim izbiras vrsto siva, z drugim pa dolzino. Sestra si je pri Neckermannu kupila novo Toyoto, ta pa ima samo en gumb za izbiro sivov-tistega gumba za dolzino sivov pa ni. Je kar za premisliti katero znamko je za kupit. Vedno je pa problem denar, meni so SINGER ali BROTHER zakon, samo so drazje kot TOYOTA ali PREVILEG. Lp, Klavdija

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

13. jun 2005 9:21

Entlarco Singer imam 15 let, ki tudi dela brez vsakih problemov. Kakšne velike razlike med šivalnim strojem Toyota in Singer ne vidim. Res pa je, da nisem kupila najcenejšega šivalnega stroja Toyota, je bil pa cenovno še vedno veliko ugodnejši od Singerja. Si ne znam predstavljati šivalnega stroja, ki ne bi imel nastavljivega gumba za dolžino šivov ... Lp, burbonka

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. jun 2005 9:26

Model (star je cca 3 leta) od toyote ki ga imam, ima samo en gumb, je pa dolžina šiva določena s programom šivanja. Mene to ne moti (prej sem mela Danico) glede na to da šivam bolj samo "luknje". Ssamo ko šivam kakšne kavbojke je problem zaradi debelina blaga. bom očitno mogla "nožni" stroj izvleč na plan za take primere. pozdrav smrkolina

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

13. jun 2005 9:51

Glede na to, da ste že ostale začele omenjati druge znamke strojev, ali je res, da so v redu stroji ELNA, da se ne lomijo posamezni deli, ker nimajo toliko plastike. K tem vprašanjem me je spodbudila prijateljica, ki želi nekaj takoj kupiti, ker se je stari pokvaril, sama pa sanjarim o nečem boljšem. Laže pa se človek odloči, če ima mnenja več ljudi. Hvala za odgovore. LP riba-ribica

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

13. jun 2005 10:04

haj! ZA diplomo sem od sorodnikov dobila nekaj denarja z namenom da si zamenjam šivalni stroj. Hotela sem toyoto in sem se povezala z servisom v Ljubljani. So mi rekli naj kar brez skrbi kupim, da je supeer kvalita. Sem bila že čisto odločena. Poglobila sem se v primerjavo cen preko Quelle in pr nas v Merkurju. Ni imelo veze kupovati preko kataloga. KLjub popustom, ...res sem temeljito raziskala. No potem se pa mož , ki je zelo strojni tip poveže z enem serviserjem. Ta pa je rekel, kar dobim v servis od TOyote je "prešvoh" narejena in so tudi bistveni deli iz plastike ter se radi lomijo. MI je rekel da moram kupiti Elno. No potem sem to mesec nazaj tudi storila. Sem zadovoljna ampak nimam časa šivati niti ni nikjer tiste volje kot pred leti. Je pa dejstvo da je danes vse plastično in da mi je moja "Višnja" delovala mnogo bolj "zaresna". Bila sem zaprisežena domača šivilja, lotila sem se vsega, danes po 10 letih pa se komaj pripravim sešiti kratke hlače za ta malga. Lep pozdrav. MARINKA

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jun 2005 10:32

Malo je odvisno, kaj boš z njim šivala... Jaz mam Elno in je kar ok, ampak za kake težje podvige pa ni glih dizajnirana... Jaz sem namreč sešila dve patchwork odeji, kjer je bilo treba prešit dve plasti blaga in polnilo,... pa se je malo puntala... Tudi sicer zelo rada malo zafrkava, jo moraš non stop malo pucat pa tako, saj ko se navadiš ni težko, ampak na začetku si pa kar malo jezen, ker bi rad zašil nekaj, pa se pol časa ubadaš s strojem... Bagat Višnja je za take stvari precej boljša... Tam ni noben problem zamenjat zadrge na kavbojkah - razen paranja, seveda - to je vedno grozaaa... No, na Elni to ni glih opravilo, ki bi si ga človek želel... Serviser se je zgrozil, ko me je vprašal, kaj vse delam na njo in mi je rekel, da bi za take stvari rabila kaj bolj močnega, trdnega,... Ali kak star model, ko je bilo še vse iz kovine ali pa kak današnji profesionalni stroj... Tako da baje da glede na to, kaj vse je že prenesla, se baje super drži, pa tudi popravit jo že kar dobro znam sama, ker se mi je zdelo neumno plačevat nekoga za to, da potem naredi lih tako, kot bi znala sama, ker kaj bistvenega navadno ni naredil... Torej je super za bluzice, krilca, itd... ampak za kake resnejše podvige pa je ne bi ravno na veliko priporočala, čeprav se tudi da, če se ti da ubadat;) Še vedno je kaka stvar iz plastike, ki je jaz ne bi hotela met plastične, kamor se ti recimo zatika nit in ti para nit in živce... Ampak baje je pri drugih še več plastike... Jaz bi celega kovinskega;) Baje so super overlocki, tisti elastični šiv je res super! Moja želja, mogoče bom pisala dedku Mrazu;) Resno pa razmišljam, da bi nekje našla kak star stroj magari z dvema šivoma, ki pa bi lepo delal in šival težka blaga... Veri

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

13. jun 2005 11:06

Overlocki - enlarce so res super. Predtem sem vse šive cik-cak-ala in se mi je zdelo grdo. Z entlarco je pa to fino. Lepo izgleda, nikjer se nič ne "cufa"... Pred šivalnim strojem Toyota sem šivala z maminim Bagatom - ne spomnim se znamke. Ga ima še zdaj, čeprav je verjetno star 30 let. Še zmeraj dobro šiva, za robljenje kavbojk ni boljšega, ker je tako robusten - kovinski. Mene spominja na ruske avtomobile, ha, ha, ha. S šivalnim strojem Toyota si ne bi drznila robit kavbojk, za fino šivanje je pa res zelo v redu. Pred odločitvijo za stroj se splača premisliti, o tem, kaj boste šivali in koliko ... za veliko šivanja se mogoče res splača pogledati med dražjimi "strojčki". lp, burbonka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jun 2005 11:55

Moj prvi šivalni stroj je bil Bagat Slavica. Super zadevca. Z njim sem naredila ogromno. Zdaj je star okrog 40 let pa moja nečakinja še vedno šiva z njim. Zadnjih 15 let imam Singerjev šivalni stroj in nikdar ga nisem imela v popravilu pa ga res veliko uporabljam. Mamina Singerca ima več kot 100 let pa še vedno dela. Prijateljica ima Elninega in če primerjam s svojim mislim, da je moj boljši, močnejši. Odkar imam overlock je pa sploh užitek šivat. Pri nakupu je odvisno za kaj ga boš uporabljala. Če je stroj samo za kdaj pa kdaj kakšno malenkost, potem se verjetno ne splača dat veliko denarja, če ga misliš malo več uporabljat se pa splača dat malo več. . stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti