Kajmak-kako naprej?

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

tema odprta - 11. apr 2005 20:19 | ogledi: 2.356 | odgovori: 4

Lep pozdrav.

Že pred časom sem zasledila nasvete o pripravi kajmaka.

Moj je prišel do faze, ko je lonček poln. Sedaj me pa zanima, kako dolgo še da bo dozorel, oz če je moja interpretacija sploh pravilna.

Gre pa takole. Steklen kozarček za vlaganje. Malo soli, plast smetane s kuhanega mleka, malo soli, plast smetane. To je trajalo približno 3 tedne. Smetana je še vedno lepo bele barve, brez posebnega kajmak vonja. Čist mimgrede, lonček imam v hladilniku. Soli je vmes čisto malo.

Lahko premešam? Moram dat na bolj toplo? ...

Se priporočam,... za kak nasvet..

Hvala

juhica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

12. apr 2005 1:24

Juhica, ni dolgo tega, ko sem pisala v enem forumu o pripravi kajmaka. Poisci. Na hitro pa: uporablja se lesena posoda za zbiranje, "kozica" s kuhanega mleka mora biti stara vsaj dva dni, preden jo poberes, ko imas posodo polno jo pustis cca mesec dni zaprto in na hladnejsem prostoru, dA dozori. Glede hladilnika ne vem, mislim, da bi bilo bolje kaksna hladnejsa klet. Moja babica je zorela kajmak v najhladnejsem kotu kuhinje. julia

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

12. apr 2005 22:14

Najlepša hvala. Mislim, da je edina napaka mraz. OK, še enkrat 3 tedne na bolj toplem in v različnim oblikam življenja izpostavljeni posodi, potem pa vas vabim na pokušino...Julia,a je zgoraj tudi tako hladno kot v Sloveniji? Pa še kaj receptov pošlji. Helena tudi tebi hvala, sem čisto pozabila, da bi pa lahko malo pobrskala. Joj..... Lep pozdrav in sončno vreme juhica

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

14. apr 2005 1:16

Juhica, nimamo mrzlo, zato pa dezuje bolj kot obicajno!! So pa za jutri napovedali mrzlo vreme in mozne snezinke, tako da lahko v naslednjih dneh pricakujete tudi vi kaksne ohladitve.. Ja, receptov sem nekaj ze poslala in cakajo na objavo, vsekakor niso zadnji.. julia Sporočilo je spremenil(a) julia dne 14. apr 2005 09:17:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti