Minjoni

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 1. apr 2005 8:30 | ogledi: 17.760 | odgovori: 22

Vedno bolj so mi všeč male sladice, imenovane minjoni. Do sedaj sem improvizirala in je izpadlo kar OK. Ampak zanima me, če imate kakšen originalni recept zanje. In kako jih oblivate, s čim polnite, krasite...

Skratke, čimveč o teh luštkanih in slastnih zadevcah...

LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. apr 2005 12:54

Imamo recepte za minjone, seveda. Najbolj preprost je, da spečeš biskvitno testo kot za rolado, torej v nizkem in velikem pekaču. Razreži na tri enake ploskve. Eno premaži z eno vrsto marmelade, drugo z drugo, na vrh tretje položi plast marcipana. lepo obreži in zavij v prozorno folijo ter obteži (s knjigami) in pusti čez noč. Naslednji dan nareži zleplejno testo v poljubne oblike in prelij s sladkorno galzuro različnih barv ali s čokoladnim prelivom, potem pa minjončke popestriš še z različnimi okraski - biserčki, okraski iz marcipana različnih barv, ki jih izdelaš sama, pa s črtami s kontrastno barvo glazure kot je oblit minjon in podobno. Lahko tudi spečeš dva biskvita različnih barv in ju kombiniraš, namesto marmelade vsaj za eno plast uporabiš kakšno kremo, skratka domišljiji daj prosto pot. Če pa bi rada podrobnejši recept pa sporoči, ti lahko kaj pošljem. Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

1. apr 2005 15:06

Ja, Mamamia, bi, prosim! Tudi jaz sem delala na podobne načine, kot si napisala. Je pa dobra tale ideja z marcipanom. Ta še ni preizkušena. Jih ti večkrat delaš? LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. apr 2005 16:54

Yes, Stanka, minjone sicer delam večkrat, ampak res samo za posebne priložnosti in praznike, je preveč prčkarije s temi majhnimi rečmi. Preden vse to potunkaš v glazure in podobno, mine ves popoldan. Bom poiskala recept, pa pošljem v prihodnjih dneh. Pozdravček, mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

19. apr 2005 20:51

Mamamia, jaz še kar čakam. Verjetno si pozabila name... LP, Stanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. apr 2005 20:56

Stanka, oprosti, res sem pozabila. Že pišem na listek, da ne pozabim - zdaj grem namreč šele iz službe. Dobiš jutri. Pe še nekomu moram nekaj poslat, bom doma gledala, kaj sem še obljubila. Brez zamere oziroma vesela sem, da me spomniš. Pozdravček in lep večer, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. apr 2005 15:17

Evi minjonov z marcipanom Za pekač 42x32 cm potrebujemo: - za biskvit 80 g marcipana 5 jedilnih žlic mlačne vode 100 g sladkorja 5 jajc ščepec soli 100 g moke 60 g jedilnega škroba 1/2 čajne žličke pecilnega praška Za nadev: po 100 g malinove, marelične in ribezove marmelade Za okras. 200 g marcipana 50 g sladkorja v prahu 50 g marelične marmelade 500 g belega fondana ali svetlega preliva za pecivo tri jedilne žlice belega ruma Poleg tega potrebujemo še papir za peko, plastično kuhinjsko folijo, drobne slaščičarske okraske, pistacije in podobno. Pečico segrejemo na 210 stopinj. Marcipan raztopimo v mlačni vodi. Tri četrtine sladkorja, jajca, sol in limonino lupinno dodamo marcipanu in vse skupaj dobro stepemo. Beljake s preostalim sladkorjem stepemo v trd sneg in previdno vmešamo v maso iz rumenjakov. Posebej zmešamo moko, škrob in pecilni prašek ter previdno vmešamo v jajčno maso. testo poravnamo na pekaču, obloženem s papirjem za peko in na srednji rešetki pečemo 10 minut, zvrnemo iz pekača in ohladimo. Odstranimo papir in narežemo na tri enake dele. Plošče premažemo z marmelado (ali kakšno kremo, minjoni so potem še boljši), zložimo eno na drugo in na vrhnjo položimo marcipan, ki smo ga pred t em pregnetli s sladkorjem v prahu in razvaljali na velikost testene plošče. Tako zloženo testo tesno zavijemo s prozorno kuhinjsko folijo in ga obtežimo (na vrh položimo knjigo ali desko v velikosti testa in to potem obtežimo). Pustimo vsaj čez noč, še bolje pa 24 ur. Potem testo narežemo na poljubno velike kocke ali v druge oblike. Marleično marmelado gladko razmešamo in premažemo kose testa na strani, na kateri je plast marcipana in pustimo, da se posušijo. V tem času pripravimo fonan ali glazuro, pustimo, da se ohladi, še enkrat segrejemo in potem dodamo rum. Premešamo in v maso pomakamo na vilice nataknjene koške testa, jih polagamo na kuhinjso rešetko in pustimo, da se masa posuši. nazadnje minjone potem poljubno okrasimo, bodisi s temno čokolado, sesekljanimi pistacijami, kandiranimi vijolicami, biserčki ali čem drugim. Nekaj dela je res s tem, ampak učinek je tudi ta pravi. Pozdrav, Mamamia mamamia

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

20. apr 2005 15:49

Mmmmmmm, tole pa ne bo samo lepo... Hvala LP, Stanka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2005 10:27

Tole bi pa jaz prišla degustirat! Glede teh minjonov sem se vedno spraševala, kako da se ne razlepijo plasti med seboj - hvala za odgovor! Bom sigurno kdaj probala, mogoče pri juliji:)! A si tako dobra pa napišeš še tvojo verzijo fondanta in glazure? Ali ima kdo slučajno kje recept za mini rezine (od Klasja v originalu) - to pecivo imam strašno rada, najrajši od vsega kupljenega! Vem, da ni nič posebnega - svetel in temen biskvit izmenjaje sestavljena z marmelado in čez čokoladna glazura - ampak me zanima recept, čim bližje originalu - biskvita sta namreč zelo sočna in sploh je vse skup zelo dobro... Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. apr 2005 10:46

Veri, za fondan moram pogledat, ne vem čisto na pamet, enako za glazure - količin oziroma razmerij ne vem na pamet. Res pa je, da to delam samo za svečane priložnosti, pa proti koncu so minjoni vedno večji....Pošljem jutri še to za fondan. Pozdravček, Mamamia mamamia

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

21. apr 2005 11:06

Mamamia, mene pa zanimajo kandirane vijolice. Zdajle se bodo začele, pa bi rada naredila malo zaloge. Jih delaš sama? Napiši prosim, kako se naredijo. Verjetno bo še koga zanimalo. Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti