Na pomoč!

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 1. dec 2004 9:08 | ogledi: 4.249 | odgovori: 20

Pečem pecivo, kekse za praznike. Vedno znova mi ostajajo beljaki Prosim sporočite mi kakšen recept v katerem potrebuješ samo beljake. Od včeraj jim imam 6.

Hvala in lep dan,

Majekzmajek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

1. dec 2004 19:16

Beljake je najbolje uporabiti za kakšno pecivo, na primer poljubčke. Dobro jih stepite (po tri na primer) s ščepcem soli in žlico sladkorja v prahu, dodajte grobo naribano čokolado in žlico mletih orehov. Maso dajte na okrogle, majhne oblate, ki jih položite na pekač, in na vsakega dajte žličko nadeva. Pecite na največ 150 stipinjah okoli 20 minut, da se bolj sušijo kot pečejo. namesto čokoalde in orehov lahko vmešate tudi kokosovo moko (žlico na en beljak), ali pa kombiniratekokos in čokolado. se obnese. mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

1. dec 2004 19:24

Še nekaj sem se spomnila. Uporabte beljak za glazuro za običajne kekse. Beljak dobro razmešaze s sladkorjem v prahu, lahko dodate tudi kapljico limoninega soka. Jaz iz običajnega testa za domače kekse oblikujem smrečice in jih namažem s to belo glazuro, prav ljubke so. Če dodate v del glazure še malo jedilne barve (dobijo se v tubah, dolgo trajajo), lahko piškote raznih oblik lepo okrasite s prelivi različnih barv. mamamia

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

1. dec 2004 19:49

Kaj pa snežene kepe?? Meli

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

1. dec 2004 21:08

kaj pa mačje oči? lp juhica

meli*  

član od: 1.11.2004

sporočila: 114

1. dec 2004 21:58

sorry! nisem imela časa, da napišem recept. Sem pač mislila, da boste vprašale, če katero zanima. Delala jih je moja babica in so fuuuuullll dobre! Beljake malo osoliš (ščepec) in stepeš do trdega. Ko mleko zavre, previdno položiš vanj žlico po žlico stepen beljak in ga na hitro pokuhaš iz obeh strani. Ko so snežene kepe kuhane, iz ostalega mleka skuhaš redkejši puding. Snežene kepe daš v skledo, jih preliješ s pudingom, ohladiš in zmažeš. To je to. DOBER TEK! Juhica ,drugič pa ni potrebno tako odreagirat. Don"t worry, be happy! Sporočilo je spremenil(a) 2303 dne 01. dec 2004 22:16:10

dome  

član od: 7.4.2004

sporočila: 341

2. dec 2004 0:38

Pozdravcek! Beljake v jogurtovem loncku lahko shranis v zmrzovalniku. Ko jih odtajas, jih stepes in sneg je kot iz svezih beljakov. V bazi najdes recept za: beljakov prijatelj, beljakov kolac, beljakove rezine... lp dome

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. dec 2004 7:38

pa še eno hitro in nadvse okusno beljakovo pecivo. BELJAKOV KOLAČ Sestavine: 2,5 dl beljakov (okoli 6 beljakov) 2 dl sladkorja 2,5 dl moke ¾ pecilnega praška 1,5 dl narezanih orehov 1 dl kokosove moke 1 rebro naribane čokolade 1 limona 1 dl v rumu namočenih rozin cimet Priprava: Iz beljakov napravimo trd sneg, vtepemo sladkor z vanilijo, naribamo čokolado, limonino lupino in nazadnje zmešamo moko, pomešano s pecilnim praškom, orehi, cimetom in kokosom. Testo damo v namazan in pomokan šarkeljev model do ¾ ali v srnin hrbet. Vmes potresemo rozine. Pečemo od 25 do 35 minut v pečici, ogreti na 190C. Pečen kolač previdno obrnemo na desko ali krožnik in šele ohlajenega režemo.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. dec 2004 7:49

Še en recept, ki ga pa še nisem preizkusila. PECIVO IZ OSTANKOV BELJAKA 7 beljakov 15 dag sladkorja 15 dag moke 15 dag suhega sadja Narediš sneg, dodaš sladkor in narezano sugo sadje , spečeš in narežeš na kocke ali rezine.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti