Sladica brez pečenja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 6. jul 2004 9:28 | ogledi: 26.686 | odgovori: 13

Moj mali me večkrat poprosi, da bi jedel nekaj sladkega. Ker poleti manj pečemo, prosim za ideje za pripravo preproste sladice, brez pečenja, lahko pa s kratkim kuhanjam (npr. puding). Nekaj na hitro. včeraj je bil zadovoljen s sladoledom s čokoladnim prelivm in smetano, tudi sadna kupa pride na mizo, rada bi pa še kaj oz. še kako idejo.

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

6. jul 2004 9:54

Pred dnevi sem napisala recept za cheese cake z marelicami. To je sladica s skuto in svežim sadjem, marelice pa lahko po želji tudi zamenjate z drugim sadjem (npr. jagodami). Priprava ni preveč zahtevna, nič ni peke, sladico se nato ohladi v hladilniku. Recept čaka na objavo. TanjaG.

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

6. jul 2004 9:57

Mogoče tole - albert kekse razporedite po poljubnem pekaču, gor date predhodno skuhano in ohlajeno jabolčno čežano, spet albertke ter jagodni ali malinin ali vanilijev puding kuhan v soku oz. vodi. To je potem žele. Ko se ohladi jaz premažem s stepeno sladko smetano ter posujem s čokolado v prahu. Razrežete na poljubne kvadrate in to je to. Moji otroci imajo to zelo radi - včasih naredim gor z brizgalko za smetano takšne kupčke in gor žele bonbon. Poskusite! LP Marjeta

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

6. jul 2004 11:34

Jaz tole zadnje čase nenehno delam. Bebe kese namočim v grenek kakav, dam na dno pekača, čez včasih posujem kokosvo moko, potem pa skuham vanilijev puding in ko se malo ohladi čez vse namažem stepeno sladko smetano v katero dodam koščke čokolade. Nazadnje vse skupaj še izdatno potresem s čokoladnimi ostružki ter dam v hladilnik...jaz temu rečem kar tiramisu po moje. Ciao! Darja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. jul 2004 12:44

Ali pa zmeljete albert kekse, dodate malo margarine, rum, kakav, sladkor, dobro zmešate da dobite gosto maso, jo oblikujete v kroglice, povaljate v kokosovo moko, zmlete lešnike ali orehe,...postavite v hladilnik da se lepo strdijo in ohladijo, potem pa njam v usta. ANJA

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

6. jul 2004 12:56

Skuham čokoladni in vanilin puding. Naližim albert kekse, puding, kekse, puding, kekse, puding in po vrhu sladko smetano. Ali pa kakšen tiramisu. Rebeka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

6. jul 2004 18:31

Lahko ponudiš tudi vsem znano banano split! Banano razrežeš po dolgem, daš na podolgovat krožnik, vmes pa sladoled. Na vse to smetano, pa še kakšen čokoladni greh ali nastrgano čokolado ali sadni sirup ali sesekljane orehe oz. mandlje... Enostavno in dobro! LP, Stanka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. jul 2004 22:38

skuhaš celo olupljeno jabolko brez pešk obstaja nožek da se da peške ven .... paziš da jabolko ostane celo ... nesmeš ga torej preeveč skuhat ...na sredino jabolka daš vložene višnje ali češnje lahko še malo naokoli po krožniku in čez poliješ vanili puding ... njami

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

8. jul 2004 7:04

Hvala za ideje. Do danes smo realizirali Darjin predlog ter Stankin-banan split. Oboje je res dobro, prav nesramno dobro! Ostae predloge bomo preiskušali tekom naslednjih dni. Res hvala!

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

11. jul 2004 16:19

Pa še ena idejca...hitra, preprosta in njami zadeva PONAREJNO "JAJCE NA OKO" Vložene breskve iz kompota - polovičke (lahko tudi marelice) odcedimo. Vsako polovičko damo na svoj desertni krožnik. Okoli nabrizgamo smetano, tako da se dotika breskve (da izgleda kot ocvrto jajce). Po vrhu lahko tudi potresemo s čokoladnimi mrvicami (namesto popra). Pri nas smo bili otroci vedno navdušeni, kadar nam je stric pripravil taka "jajčka" za pocrkljat... Maja Cerkovnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti