Slovnični pregled

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

tema odprta - 17. okt 2003 14:58 | ogledi: 3.102 | odgovori: 6

Če sem prav razumela, gre vsak recept pred objavo na slovnični pregled. Zakaj je potem v receptih toliko pravopisnih napak?

Janja Zorko

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. okt 2003 22:51

Trudimo se po svojih močeh, je pa veliko in se lahko kaj spregleda. Nimam pa ravno občutka, da je napak toliko. Smo pa veseli vsakega opozorila, če se nam napaka kje izmuzne. Lep pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

20. okt 2003 14:00

No, pa imam priložnost. Vsakič ko prebiram recepte in mnenja o njih, me zmoti ena napakica, na katero doslej nisem opozorila. Namreč pod recepti je okenček, tak, kot tale, v katerega sedaj pišem, nad njim pa "pošljite VAŠE mnenje" ali nekaj podobnega. Seveda vsak od nas lahko napiše le "SVOJE" mnenje. Povratni svojilni zaimek sicer ni idrijski žlikrof, da bi ga zaščitili, je pa posebnost jezika, ki, žal, tako kot dvojina, počasi a vztrajno izginja iz rabe... Zato, če lahko, Jernej, ga vrni na Kul Slo. Lep pozdrav vsem, Irena

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

20. okt 2003 14:18

Hvala Irena, tole bi že zdavnaj lahko ven iz sistema spravila , da bi ti odleglo. LP Bojan

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

20. okt 2003 14:51

No, pa bom še jaz spravila iz sistema ; najbolj me moti ponavljajoča se napaka "razstopiti". Janja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

20. okt 2003 17:55

Piškotek: Napaka je res nehotna, ker ko napišeš svoje mnenje, pa je pisalo SPREMENITE SVOJE MNENJE, ne vaše... Tisto "vaše" sem popravil. Žal nisem razumel kaj bi bilo narobe z idrijskimi žlinkrofi, lahko mogoče pojasniš? Razstopiti... bom prečistil bazo... Jernej Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

21. okt 2003 10:35

Živijo, z žlikrofi seveda ni prav nič narobe. Zadnjič sem po radiu zasledila, da poskušajo to jed zaščititi kot del slovenske dediščine in sicer na način, da se bodo samo tisti, pripravljani po originalni recepturi smeli ponašati z imenom Idrijski žlikrofi. Zato žlikrofi, ker se mi zdi pomembno, da kot narod ščitimo svoje posebnost, bodisi jezikovne, kulturne, kulinarične... Lp, i Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti