Pira

cmoko  

član od: 8.2.2003

sporočila: 4

tema odprta - 8. okt 2003 13:07 | ogledi: 5.074 | odgovori: 5

Živjo vsem skupaj .Rad bi dobil kakšne dobre recepte s piro.karkoli

simca

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

8. okt 2003 13:23

Jaz jo včasih naredim kot "rižoto" (oz. bolje rečeno PIROTO , dam jo v skutin narastek, jem jo za zajtrk, kuhano v mleku... LP, Staša

kolma  

član od: 6.11.2001

sporočila: 73

8. okt 2003 14:51

Kaj pa pšenica, poznate kaksen recept? LP, Kolma

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

8. okt 2003 16:19

Piro lahko skuhate, ji dodate na kocke narezan sir in šunko, solite, dodate kis in olje in ponudite kot solato. Lahko ji dodate še papriko, čebulo, kumarice ipd. Lahko jo pripravite z jurčki, na čebuli popraženim jurčkom dodate kuhano piro, začinite in dodajte malo sl. smetane. Lep pozdrav! Anja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

16. okt 2003 11:58

Kolma, pira je tudi pšenica, njena prednost je v tem, da se hitro skuha. Običajno pšenico morate namakati čez noč, pa še potem kuhati 1 uro ipd. Sicer pa je uporaba enaka. Moja pšenica (kuham v loncu na pritisk 40 minut) oz. pira (20 min v običajnem loncu): na olivnem olju prepražim na kolute narezan velik por. Nato stresem na olje zrnje in na kocke ali kolute narezan korenček, mešam eno minuto. Začinim s sojino omako, poprom, sladko papriko, rožmarinom in timijanom, dolijem trikratno količino zelenjavne juhe (manj pri že namočeni pšenici) in pokrito počasi vrem. Fini dodatek je pest suhih gobic. Po potrebi se voda dolije oz. na koncu odkrito izpari. Če juha ali sojina omaka nista dali dovolj soli, dosolim na koncu.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. okt 2003 13:27

Jaz sem zadnjič delala musako s pšenico. Isti postopek, samo, da sem zmanjšala količino mletega mesa in mu vmešala kuhano pšenico. Je bilo prav dobro, prijetno je zahrustalo med zobmi. Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtjohana
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti