Poškodovana koža

TajaMaja  

član od: 14.1.2010

sporočila: 5

tema odprta - 14. jan 2010 14:55 | ogledi: 5.657 | odgovori: 38

Pozdravljeni,

forum spremljam že dlje časa, sedaj pa imam eno vprašanje, če mi katera ali kateri zna pomagati. Iščem namreč kakšno kremo, ki bi hitro celila površinske rane. Veliko časa preživim v kuhinji in tako kot vsem, tudi meni občasno spodnese nož ali pa se opečem. In do sedaj še nisem našla kreme, ki bi hitro pozdravila rano. Do sedaj sem uporabljala Bepanthen in sem še bila kar zadovoljna.

Hvala za nasvete in veselo kuhanje še naprej!

Taja

TajaMaja

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

14. jan 2010 15:38

Mi zadnje čase za take površinske rane uporabljamo mazilo Bionect, smo bolj zadovoljni kot z Bepanthenom. lenka Sporočilo je spremenil(a) Vilina dne 14. 2010 15:38

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

14. jan 2010 15:51

Zdravo TajaMaja, jaz sem pred časom odkrila super dobro zadevo, ki se imenuje Climb On. Sicer se še več kot s kuhanjem ukvarjam s športom in ne morem prehvalit zadeve. Ponavadi končam dan z žulji, odrgninami, vsaj praskami in naslednji dan sem kot nova. Mislim, da so jo na začetku uporabljali plezalci (verjetno je od tu ime), ampak mislim, da imamo vsi enako kožo in poškodbe. V glavnem, pri meni dela čudeže. Še spletna stran, če te bo zanimalo: http://climbon.si/ Lp, Anouk

TajaMaja  

član od: 14.1.2010

sporočila: 5

15. jan 2010 12:14

Živjo, hvala obema za nasvete in hiter odgovor. Za Bionect sem že slišala. Anouk, pogledala sem spletno stran in sem preko spletne trgovine naročila dva Climbon proizvoda (tudi sončno kremo). Moram priznat, da sem bolj usmerjena na eko in da me je navdušilo to, da je 100% naravno. Bom poročala, kako deluje. Hvala še enkrat obema. Pozdrav, Taja TajaMaja

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. jan 2010 12:46

Anouk, tudi sama iščem nekaj podobnega ker se odpravljam na daljšo pot. Zanima me, kaj bolj priporočaš, kremo ali bar? strelka

Anouk  

član od: 24.2.2006

sporočila: 98

15. jan 2010 14:46

V bistvu moja cela družina uporablja te izdelke. Jaz recimo uporabim bar po plezanju, pred časom sem potovala po Avstraliji in sem ga uporabljala za žulje. Ali pa, če se opečem ali urežem v kuhinji, kot je spraševala Taja. S kremo se pa namažem po britju, ker imam zelo občutjivo kožo ali pa po sončenju. Kam pa potuješ? Srečno pot! Anouk

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

15. jan 2010 14:48

V Indijo strelka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2010 16:12

Takih kremic je kar nekaj, jaz jih kupujem v lekarni. Delujejo. Ob predpostavki, da je drugače koža kar negovana in da ni stalno izpostavljena vodi (če je koža izsušena in rdečkasta zaradi stalnega tika z vodo, je že itak poškodovana in se potem ranice počasneje celijo). Drugače je pa škoda rok za namakanje in drgnjenje ob vroč štedilnik in pečico in za neposreden stik s čistili. Profesionalci imajo rokavice (že vedo, da v primeru urezov in opeklin nekaj časa ne bi mogli delati). Jaz sem sicer amaterka, ampak večino stvari delam z rokavicami in prijemalkami. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. jan 2010 17:45

Anouk je napisal/a:
Zdravo TajaMaja,jaz sem pred časom odkrila super dobro zadevo, ki se imenuje Climb On. Sicer se še več kot s kuhanjem ukvarjam s športom in ne morem prehvalit zadeve. Ponavadi končam dan z žulji, odrgninami, vsaj praskami in naslednji dan sem kot nova. Mislim, da so jo na začetku uporabljali plezalci (verjetno je od tu ime), ampak mislim, da imamo vsi enako kožo in poškodbe. V glavnem, pri meni dela čudeže.Še spletna stran, če te bo zanimalo: http://climbon.si/

Lp,

Anouk

Anouk, tole pa tudi mene zanima, ti pa to tolk hvališ, da je mal sumnjivo. Mene zanima  tista krema za sončenje, če si je kaj sprobala. Zanima me če smrdi, pa če se vidi namazano ( vsebuje cinkov oksid, ki je bel, pol  bi se v kremi mogel videt. Ne bi rad namazan bil videti kot kakšen klovn, pa tudi ne bi rad zaščito na račun  šarma. Krema ni ravno zastonj, jaz pa sem pa še stiskač za povrh ( vsaj še nekaj časa ).

V tistem opisovanju, me pa tudi nekaj moti: vse naravno in biorazgradljivo ( za biorazgradljiv cink oksid jim oprostim ), to pa prevedeno na normalen jezik pomeni, da se te maže čez nekaj časa usmradijo ( učeno se temu reče: začnejo se biorazgrajevat ). A kaj veš, kako je s tem?

Ne, nisam plezalec ( jung frau je pa izjema ).

 

ežoj

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

15. jan 2010 18:24

Mi za opekline in površinske rane, pa tudi za pike žuželk in seveda bolečine v ušesu uporabljamo "uhlec" /domači netresk oz. njegov sok. Zadeva deluje prav čudežno. Ne moreš verjeti.

Anja

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 187

15. jan 2010 21:37

Anouk je napisal/a:
Zdravo TajaMaja, jaz sem pred časom odkrila super dobro zadevo, ki se imenuje Climb On. Sicer se še več kot s kuhanjem ukvarjam s športom in ne morem prehvalit zadeve. Ponavadi končam dan z žulji, odrgninami, vsaj praskami in naslednji dan sem kot nova. Mislim, da so jo na začetku uporabljali plezalci (verjetno je od tu ime), ampak mislim, da imamo vsi enako kožo in poškodbe. V glavnem, pri meni dela čudeže. Še spletna stran, če te bo zanimalo: http://climbon.si/ Lp, Anouk, moti me, da ne napišejo, katera eterična olja vsebuje krema. Namreč povsod na kremah so napisane sestavine, tudi katera eterična olja vsebuje krema. Nekateri ljudje so na posamezna eterična olja občutljiva (morda sivka, žajblj, revansara, palmarosa?). Ne vem, kako dovolijo prodajo, brez navedbe sestavin? Sicer pa ti verjamem! Anouk

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti